Uvarte alobal vo vriacej vode. Pozrite sa, čo to všetko dokáže vyriešiť

alobal 1

Často nevinne vyzerajúce doplnky v kuchynskej skrinke majú úžasné využitie. Nie každý si však uvedomuje ich potenciál. Pozrite sa, ako bude hliníková fólia fungovať vo vriacej vode.

Nielenže udrží teplo, ale aj rýchlo vyčistí usadeniny alebo nečistoty, ktoré pri štandardnom umývaní odmietajú zmiznúť. Niektorí ľudia sa už dávno naučili tieto spôsoby, ako udržať svoj príbor v dokonalom stave. Vďaka tomu vyzerajú vždy ako nové bez väčšej námahy.

Ako funguje hliníková fólia vo vriacej vode?

Začnite tým, že do hrnca nalejete 1 liter vody a potom pridáte 1/2 čajovej lyžičky jedlej sódy a 1/2 polievkovej lyžice cukru. Teraz produkty dobre premiešajte, kým sa úplne nerozpustia, a počkajte, kým voda zovrie. Medzitým siahnite po hliníkovej fólii, vystrihnite z nej veľký štvorec a rozdeľte ho na štyri rovnaké časti. V ďalšom kroku ich veľmi pevne a pevne stlačte do guľôčok.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zalejte stopky z čerešní vodou a toto sa začne diať s vašim telom

Keď je voda horúca, vhoďte do nej štyri guľôčky z alobalu a premiešajte. Teraz je čas pridať do zmesi príbor, t. j. znečistené vidličky, lyžice a dokonca aj nože. Nakoniec ich v zmesi varte približne 10 minút. Až po tomto čase ich vyberte z hrnca a umyte ich prostriedkom na umývanie riadu. Po vysušení a vyleštení budú vyzerať ako nové.

Čo neviete o hliníkovej fólii

Pri varení zabaľte jedlo tak, aby matná strana fólie bola na vonkajšej strane. Takto máte zaručené, že jedlo bude vždy rovnomerne prepečené. Lesklá strana totiž účinne udržiava teplo.
Matná strana fólie má tiež užitočné využitie. Jej vlastnosti sa oplatí využiť pri skladovaní potravín. V tomto prípade by potraviny mali byť v kontakte s matnou stranou a lesklá strana by mala byť na vonkajšej strane. Matná strana znižuje tok tepla do vnútra, čo znamená, že potraviny sa kazia pomalšie.
Hliníková fólia nie je len kuchynským doplnkom, ale aj kozmetickou pomôckou. Na jeseň a v zime sa veľmi často stáva, že nám studia nohy, takže je ťažké ich zahriať. Hliníková fólia sa postará o to, aby nás žiaden chlad nemohol vystrašiť. Stačí nohy pevne zabaliť tak, aby sa lesklá časť dotýkala pokožky. Až potom by ste si mali na túto konštrukciu obliecť ponožky a rýchlo sa zahrejete.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Bez mince či žetónu otvoríte za sekundu nákupný vozík týmto trikom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *