Uvoľnite drez bez toho, aby ste museli míňať peniaze. Každý má tieto veci doma

drez olej

Je to nepríjemná povinnosť pre každého majiteľa bytu a domu. Bohužiaľ, naše kanalizačné potrubia sa radi upchávajú doslova bez príčiny. Stačí, aby sme zabudli umyť riad so sitkom v odtoku, a trápenie je na svete.

Existuje však domáci prostriedok na uvoľnenie upchatého drezu, alebo si tento nepríjemný problém musí vždy vyžiadať privolanie odborníka? Nuž, nemusí. Upchatý drez si môžete uvoľniť aj doma. Dokonca ani nepotrebujete chémiu z drogérie.

Ako si doma odblokovať drez?

Asi viete, že nie každý prostriedok je vhodný pre každý typ potrubia. Žiaľ, v novom stavebníctve sa začali používať plastové kanalizačné rúry, ktoré zle znášajú agresívne chemikálie.

Obľúbené čistiace prostriedky, ktoré ešte pred niekoľkými rokmi dobre fungovali, môžu viesť k vážnemu poškodeniu celého vodovodného systému. Musí teda odblokovanie umývadla zahŕňať opotrebovanie piestu a zavolanie profesionála? Nevzdávajme sa tak ľahko.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  XL vajíčka na veľkonočnom stole? Pred kúpou si to dvakrát premyslite

Prečo je môj drez opäť upchatý?

Skôr než sa dostaneme k otázke, ako odblokovať drez, zamyslime sa nad tým, prečo sa opäť upchal. Ukazuje sa, že vinníkom môžu byť zvyšky jedla, sypanie kávovej usadeniny do odtoku alebo dokonca tuk spláchnutý do odtoku spolu s jedlom, ktorý sa postupne usadzuje na potrubí.

Pamätajte, že len pravidelné čistenie vodovodného systému budovy vám umožní dostať umývadlo na plnú kapacitu. Je dobré z času na čas použiť zmäkčovač na odstránenie vlasov a odpadu z odtoku alebo naliať do odtoku horúcu vodu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neurobte túto chybu pri sadení paradajok a budete zbierať úrodu až do decembra

Domáce prostriedky na upchatý drez

Ako uvoľníte upchatý drez pomocou domácich prostriedkov? Nič jednoduchšie. Zmiešajte jedlú soľ a jedlú sódu v pomere 50/50. Zmes nalejte do odtoku a pomaly zalejte 1 litrom vriacej vody.

Na uvoľnenie upchatého drezu môžeme použiť aj samotnú soľ alebo zmes jedlej sódy a octu. Do odtoku nasypeme 5-7 polievkových lyžíc soli a zalejeme ho 2 litrami vriacej vody. Vodu vždy nalievajte pomaly, aby voda mohla stekať do upchatého odtoku.

Ako uvoľniť upchatý drez pomocou octu a jedlej sódy? Do odtoku nalejte 2/3 šálky jedlej sódy a ½ šálky octu. Počkajte 30 minút a vylejte vodu do odtoku. Hotovo!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *