Dajte si toaletný papier do skrini s oblečením. Ochránite ho tak

toaletny papier

Ponáhľate sa obliecť? Potom je dosť pravdepodobné, že sa pri výbere oblečenia riadite osvedčenou metódou a oblečiete si ten kúsok, ktorý je na vrchu kopy. To veľmi skoro vedie k tomu, že oblečenie na nižších úrovniach hromady sa nedostane na seba a začne nepríjemne zapáchať. Poradíme vám riešenie.

Zle vetraný šatník

Neobliekame sa päťkrát denne a máme radi aj vstavané skrine. Oblečenie je potom v priestore, ktorý nie je prirodzene vetraný. A platí nepríjemná štatistika, človek naozaj potrebuje len asi 15 až 20 % oblečenia, ktoré vlastní. Ostatné kúsky sa väčšinou len tak povaľujú v skrini, buď na dne hromád, alebo na horných policiach skrine. Čoskoro začnú nepríjemne zapáchať a zápach sa rýchlo šíri na kúsky, ktoré nosíte a často periete.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ chystá ďalší zákaz. Nedajú nám v "Mekáči" už obľúbené omáčky?

Pohlcovač zápachu

Bielizeň, ktorá bola príliš dlho skladovaná, bielizeň, okolo ktorej necirkuluje vzduch, alebo bielizeň, ktorá bola zložená s miernou zvyškovou vlhkosťou, prestane po čase zapáchať. Aby ste tomu zabránili, umiestnite do skrine niekoľko roliek toaletného papiera. Tie majú schopnosť absorbovať vlhkosť a spolu s vlhkosťou pohltia aj nepríjemné pachy. Rolky pravidelne vyhadzujte a vymieňajte, určite na nich budete cítiť zachytenú vlhkosť.

Rolka ako osviežovač vzduchu

Samozrejme, môžete si kúpiť parfum na oblečenie, použiť kvalitný zmäkčovač tkanín alebo na poličky umiestniť kocky mydla. Ak však použijete rolku toaletného papiera, znásobíte jej výhody. Okrem toho, že pohlcuje vlhkosť, môže do skrine vniesť aj príjemnú vôňu. Stačí naň nakvapkať niekoľko kvapiek esenciálneho oleja. Vyberajte si jemné a prírodné vône. Myslite na to, aby ste oblečenie s parfumom a dezodorantom nosili tak, aby vône neboli príliš silné.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Viete prečo by ste mali jesť zmrazený citrón a nastrúhať ho? Povieme vám

Pre silnú vôňu použite sódu bikarbónu

Ak máte za oblečením miesto na poličke, môžete vyskúšať trik s jedlou sódou. Do malej misky dajte prášok z jedlej sódy a nechajte ho na poličkách. Sóda bude pôsobiť ako neutralizátor zápachu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *