Úžasný domáci koktail, ktorý udrží vaše podlahy trvalo čisté

upratovanie

Vytieranie podláh v našich domácnostiach sa snažíme uľahčiť, pretože je to pomerne namáhavá a zdĺhavá činnosť. O to väčšie je sklamanie, keď výsledok po náročnej práci nie je podľa vašich predstáv. Ukážeme vám, ako si čistenie podláh v domácnosti uľahčiť.

Moderný mop nestačí

Na vytieranie podlahy si môžete kúpiť rôzne pomôcky. Rôzne typy ručných a parných mopov alebo dokonca vysávače na mokré vysávanie. Existujú aj automatické systémy na vysávanie a vytieranie podláh. Napriek tomu sa z času na čas nevyhnete tradičnému prístupu k vytieraniu podlahy a vezmete si na pomoc obyčajné vedro a handru alebo dokonca kefu. Dovoľte, aby sme vám predstavili pomocníka za pár drobných, ktorý vám pomôže s čistením podlahy v domácnosti. Po jeho použití na vašej podlahe nezostanú mastné škvrny, fľaky ani tmavé šmuhy od prachu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Káva má úžasné účinky. Dajte ju do chladničky a zistíte

Lacný čistiaci prostriedok, ktorý je vždy po ruke

Existuje nespočetné množstvo čistiacich prostriedkov pre domácnosť, ktoré však predstavujú kokteil chemikálií. Vadia osobám s citlivou pokožkou a nie sú po chuti ani domácim zvieratám. Na čistenie podláh v domácnosti vám postačí jedlá sóda. Budete prekvapení, aké jednoduché je vyrobiť domáce čistiace tablety, a určite ich využijete pri ďalšom upratovaní.

Čistiace tablety zo sódy

Vyrobte si domáce guľôčky z jedlej sódy na čistenie podláh. Tá rozpúšťa nečistoty. Tekuté mydlo vám pomôže zbaviť sa mastnoty a zmäkčovač tkanín má antistatické vlastnosti. Zmes dôkladne vyčistí a prevonia podlahu. Základom tabliet je 500 g jedlej sódy zmiešanej s 2 polievkovými lyžicami zmäkčovadla a 2 polievkovými lyžicami denaturovaného liehu. Dôkladne premiešajte a pridajte 3 polievkové lyžice tekutého mydla. Zo zmesi uhnetieme guľôčky, môžete použiť aj silikónovú formu na ľadové kocky. Jednotlivé guľôčky nechajte zaschnúť a potom ich uložte do uzatvárateľnej nádoby.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Operte si topánky v práčke, aby boli ako nové a nezničili ste ich

Pri čistení siahnite vždy po jednej guľôčke a rozpustite ju vo vedre s horúcou vodou. Vytieranie s domácimi čistiacimi guľôčkami znamená čistú podlahu s minimálnou námahou a voňavý interiér.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *