Opravár práčok priznal, že ak by ľudia dali do práčky túto jednu vec, bol by bez práce

planetcare 5cpBWEl6y6c unsplash
Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Ak vaša práčka začína zapáchať, na vine je pravdepodobne zlá údržba. Preto by ste ju mali aj preventívne dôkladne vyčistiť. V tomto prípade ju môžete vyčistiť bežnými prísadami, ktoré máte doma a ktoré stoja pár korún.

Pozor na vodný kameň

Najväčším nepriateľom práčok je vodný kameň a iné usadeniny. V domácnostiach, ktoré trpia tvrdou vodou, sa oplatí kúpiť špeciálne filtre, ktoré predĺžia životnosť spotrebiča. Ostatným však postačí pravidelná údržba práčky – možno pomocou jedlej sódy alebo kyseliny citrónovej.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
5 ročné dievčatko neprežilo dopravnú nehodu pri Banskej Bystrici

Kyselina citrónová a jedlá sóda

Kyselina citrónová je ideálna na rozpúšťanie vodného kameňa a iných usadenín. Vložte ju do škatule, kam bežne dávate prací prášok, alebo priamo do bubna práčky a zapnite práčku na čistiaci program, ak ho má, alebo na 60 °C alebo 90 °C.

Kyselina citrónová pomôže odstrániť usadeniny a odstrániť vodný kameň z práčky. Môže však spôsobiť koróziu kovových častí práčky, preto tento recept nepoužívajte príliš často.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Najlepší vitamín pre ženy. Reguluje hormóny, znižuje hladinu glukózy

Vhodnejšia je jedlá sóda. Môžete ju pridať aj do bežnej bielizne – vyčistí práčku, pomôže uvoľniť vodný kameň a dokonca pomôže vybieliť bielizeň.

Na čo si dať pozor?

Pri pravidelnej údržbe práčky si treba dávať pozor aj na ďalšie veci. Väčšina nečistôt sa zvyčajne usadzuje za tesniacou gumou v práčke. Tu sa často nachádzajú vlasy, žmolky, zvyšky vreckoviek, ktoré ste zabudli vybrať z vreciek na bielizeň, a iné nečistoty. Preto toto tesnenie pravidelne zdvíhajte a čistite – stačí použiť obyčajnú pramenitú vodu, prípadne aj roztok spomínanej kyseliny citrónovej alebo jedlej sódy.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Motorkár pri Veľkom Krtíši vpálil do divej zvery. Letel niekoľko metrov a minul kamión

Usadeniny sa držia aj v zásuvke na prací prostriedok a zmäkčovač tkanín. Tá sa však zvyčajne dá odstrániť. Takto ho môžete hodiť do horúcej vody a nechať ho len tak nasiaknuť. A nebudete mať takmer žiadnu prácu.


Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Redakcia Plénum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *