Úžasný trik, ako umyť okná, aby boli ako nové. Má to doma každý a zadarmo

umyvanie okien novinami

Bezchybne čisté okná sú ozdobou každého domu. Bohužiaľ, dostať okná do požadovaného stavu môže byť veľmi ťažké. Ako sa jednoducho zbaviť šmúh a škvŕn? Tu je trik, ktorý používali už naše babičky, uvádza Gazeta

Väčšina z nás nerada umýva okná. Z tohto dôvodu máme tendenciu spájať túto povinnosť s upratovaním domácnosti pred sviatkami. Okná sa však oplatí umývať nielen pri špeciálnych príležitostiach. Pomocou jedného triku sa môžete zbaviť šmúh, šmúh a odtlačkov prstov zo skleneného povrchu.

Pripravte si domáci čistiaci prostriedok na sklo. Potrebujete 4 prísady

Aby ste zabránili vzniku šmúh na oknách a aby sa na nich neusadzoval prach, je dobré použiť osvedčený prípravok. Nemusíte míňať majetok na značkové výrobky. Ideálny čistiaci prostriedok na sklo si môžete vyrobiť doma. Do fľaše s rozprašovačom nalejte dve šálky vody, šálku octu, čajovú lyžičku prostriedku na umývanie riadu alebo mydla a niekoľko kvapiek citrónovej šťavy. Všetko dôkladne premiešajte a môžete začať. Účinný prostriedok na znečistené okná budete mať už za niekoľko minút.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite hladkať vaše paradajky v záhrade a ostanete prekvapení, čo sa stane

Ďalší osvedčený recept na čistenie okien je založený na… čierneho čaju. Nálev musí byť výnimočne silný. Ak chcete pripraviť dostatočne silný prostriedok, musíte v dvoch pohároch vody rozvariť štyri čajové vrecúška. Nechajte tekutinu vychladnúť. Celé to nalejte do fľaše s rozprašovačom. Čaj nielenže zbaví okná nečistôt, ale zároveň ich ochráni pred šmuhami.

Roztočte ho do guľôčky a pretrite ním okná. Túto metódu poznali už naše babičky

V časoch komunizmu, keď sa na pultoch supermarketov nedalo nájsť nič iné ako ocot, museli naše babičky nájsť spôsob, ako účinne vyčistiť domácnosť. K upratovaniu patrilo aj umývanie okien. Z tohto dôvodu používali namiesto handier alebo papierových utierok staré noviny. Bolo to nielen jednoduché, ale aj mimoriadne účinné. Namiesto toho, aby sa namáhali s drhnutím okien, jednoducho zmačkali niekoľko strán časopisu vytlačených na tenkom papieri do gule a okná ňou utreli. Nezabudnite to urobiť po ich postriekaní čistiacou tekutinou. ‚

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pridajte štipku do vody a premiešajte. Doplníte nedostatky a rehydratujete svoje telo

Po utretí okien pomocou zdrapu papiera nebudete vidieť šmuhy ani pruhy. Namiesto toho budú okná dokonale čisté. V niektorých prípadoch môže táto metóda zanechať na rukách stopy od atramentu použitého na tlač. Nemajte však obavy. Okamžite po vyčistení okien umyte atrament a nezostane po ňom ani stopa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *