Šok na Slovensku: Medvede sa prechádzali už pri obchodnom centre a zástavkách. Stále postupujú ďalej

medved slovensko 2

Medvedie populácie na území Slovenska začali v posledných rokoch nečakane narastať a rozťahovať sa do nových území, čo potvrdzujú aj lesníci. Situácia je taká vážna, že medvede čoraz častejšie zablúdia až do obcí a miest, čím vyvolávajú obavy u obyvateľov. Najnovšie sa medvede ukázali aj v meste Detva, konkrétne na autobusovej stanici, čo vytvorilo veľký rozruch, uvádza portál zoznam.sk

Zviera bolo zachytené na video mladým mužom menom Jakub, ktorý ho objavil dnes skoro ráno. „Videli sme medveďa okolo tretej hodiny ráno na autobusovej stanici v Detve pri Lipa Parku (obchodné centrum – pozn. redakcie). Potom, čo sa zľakol, zamieril smerom k strednej škole,“ povedal pre zregionu.sk.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Káva má úžasné účinky. Dajte ju do chladničky a zistíte

V lokalite sa nachádzajú aj supermarkety a čerpacie stanice, kde sa ľudia pohybujú aj v noci, čo zvyšuje obavy zo stretnutia s týmto divokým zvieraťom.

Detva, mesto na strednom Slovensku, sa už dlhší čas potýka s problémami s medveďmi. V poslednom období sa tieto zvieratá začali objavovať aj v obytných častiach mesta, kde sa pohybujú po uliciach a dokonca vnikajú aj do dvorov rodinných domov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  5 znakov, že máte málo pohybu. Takto vám to telo ukáže

Primátor Detvy, Branislav Baran, upozornil na nebezpečenstvo a považuje takéto miesta, ako sú materské školy, cintoríny, amfiteátre a záhrady rodinných domov, za nevhodné prostredie pre medvede, kde by nemali byť, píše ďalej zoznam.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *