Zapáchajúce topánky? Vložte do nich na noc rúško a uvidíte

pexels anna shvets 3786126

Nepríjemný zápach z topánok môže byť príčinou mnohých nepríjemných situácií a dokonca aj spoločenských nešťastí. Ak sa ho chcete zbaviť, nemusíte topánky hneď prať. Existuje jednoduchý domáci patent, ktorý sa o problém rýchlo postará.

Vyzúvanie topánok v spoločnosti môže byť veľmi nepríjemné. Najmä ak sa obávate, že ich každý bude cítiť, keď vyjdete von. To môžete ľahko napraviť jednoduchým trikom. Potrebujete len 2 veci.

Odkiaľ pochádza zápach z topánok?

Nepríjemný zápach je často spôsobený tým, že sa nám potia nohy a v topánkach sa množia baktérie. Zapáchajúce nohy môžu byť aj dôsledkom nesprávnej stravy (alkohol a korenené jedlá), hormonálnych porúch alebo chorôb, ako je pásový opar alebo cukrovka. Niekedy za zápach môže samotná obuv, presnejšie materiál, z ktorého je vyrobená. Najčastejšie sa nepríjemný zápach šíri z umelých materiálov. Príčinou zápachu môže byť aj nesprávna starostlivosť o obuv. Aby ste zabránili tomu, že začnú zapáchať, mali by ste ich uchovávať na suchom a dobre vetranom mieste.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  V obchode ich obchádzame. Čistia črevá ako vysávač a brucho je ploché

Ako odstránim zápach z topánok?

Ak sa chcete zbaviť zápachu, môžete si topánky samozrejme vyprať. Ak to nechcete urobiť, môžete použiť jednoduchý trik, aby zápach zmizol. Budete na to potrebovať ochrannú masku z lekárne. Možno vám nejaké zostali z pandúria a nevedeli ste, čo s nimi. Teraz ich môžete použiť. Je dôležité, aby maska pozostávala aspoň z dvoch vrstiev materiálu. Okrem masky potrebujete už len jedlú sódu. Tu je návod, čo by ste mali urobiť, aby ste odstránili nepríjemný zápach z topánok.

  • Odstrihnite jeden koniec masky spolu s gumičkou. Keď ste to urobili, maska by mala tvoriť kapsu.
  • Do vnútra masky nasypte 1 lyžičku jedlej sódy.
  • Odstrihnutou gumičkou zviažte odstrihnutý koniec masky. Teraz by mala tvoriť vrecko naplnené jedlou sódou.
  • Vrecko vložte na noc do zapáchajúcej topánky. Do rána sóda vytiahne všetky nepríjemné pachy.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte tráviace problémy či neviete schudnúť? Pite toto namiesto kávy

Čo ešte použiť na zapáchajúce topánky?

Ak vrecúška s jedlou sódou nie sú pre vás, môžete vyskúšať iné domáce prostriedky na nepríjemný zápach. V prvom rade vymeňte vložky za nové, najlepšie kožené alebo navlhčené aloe vera. Dobrým tipom, ako sa zbaviť zápachu, je vyvetrať topánky. Môžete použiť aj doma vyrobené pohlcovače zápachu. Dobre fungujú čajové vrecúška alebo mačacia podstielka (nechajte ich v topánkach cez noc).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *