V Nemecku perú oblečenie s gaštanmi. Starý trik vám ušetrí kopu peňazí

pranie

Romantici si gaštany spájajú predovšetkým s jeseňou, vôňou čerstvej kávy a šuchotom žltého lístia pod nohami. Rodičia si gaštany spájajú s remeslami, ktoré ich deti musia mať zajtra na prvej vyučovacej hodine. Nemecké gazdinky však gaštany úspešne využívajú aj v každodennom živote. Umývanie s gaštanmi je obchodnou značkou nemeckých dám, ktoré sa venujú podnikaniu. Tento proces je ekologický po všetkých stránkach, šetrí čas a pomáha šetriť peniaze. A kvalita je rovnako dobrá ako pranie so všetkými najnovšími domácimi chemikáliami!

Pranie s gaštanmi, šikovný trik nemeckých žien v domácnosti

Užitočné ovocie

Zvedavé hlavy si už dávno všimli, že gaštany sa dajú použiť na pranie. Za všetko môžu saponíny, látky, ktoré tomuto ovociu dodávajú podobné vlastnosti ako mydlo na pranie. Preto v prípade potreby môžu gaštany nahradiť aj kondicionér na pranie, a dokonca aj samotný prací prášok. Hlavné je tu vedieť, ako tieto plody správne používať!

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia si začínajú dávať klinčeky do citrónu. Vyrieši to otravný problém

Hneď vás varujeme: hrsť gaštanov vhodená do bubna práčky môže len poškodiť jemný mechanizmus práčky. V prvom rade je potrebné ovocie na tento proces pripraviť. A na to by ste sa mali rozhodnúť, či gaštany použijete ako kondicionér, prídavok k prášku alebo náhradu prášku!

Prírodný kondicionér

Najjednoduchšie je vyrobiť si z nášho ovocia náhradu kondicionéra. Vezmite hrsť gaštanov, každý z nich rozrežte na štyri časti, všetky úlomky vložte do hrubého ľanového vrecka a pevne ho zaviažte. Teraz už len stačí pri praní vložiť toto vrecko do práčky spolu s bielizňou. Výsledky uvidíte sami!

Dokonalý doplnok

Gaštany sa najlepšie hodia ako prídavok prášku. Najskôr budete musieť z piatich až siedmich plodov vykrojiť jadierka. Teraz tieto jadrá vložte do samostatnej hlbokej misy, naplňte ju vodou a nechajte niekoľko hodín lúhovať, kým sa na povrchu misy nevytvorí biela pena.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte si zásoby týchto korenín v zime. Budú vás chrániť pred chorobami a zápalmi

Vzniknutú tekutinu bude potrebné pred praním starostlivo precediť a potom ju naliať do priehradky práčky na tekuté pracie prostriedky. Roztok doplňte čajovou lyžičkou octu alebo jedlej sódy. To je všetko, môžete pomaly začať prať. Akékoľvek škvrny z vášho oblečenia sa vyparia ako mávnutím čarovného prútika!

Dobrá náhrada

Prací prášok z gaštanov nie je také jednoduché pripraviť. Najprv zabalte ovocie do uteráka a rozdeľte ho kladivom na veľa malých kúskov. Z tejto mištičky vyberte stredy, rozomeľte ich v mixéri a vzniknutú hmotu vysušte buď na slnku, alebo v rúre na najnižšom stupni tepla.

Gaštanový prášok skladujte v uzavretej sklenenej nádobe. Na umytie vezmite 3-4 čajové lyžičky prášku, zalejte pohárom vriacej vody a pretrepávajte, kým sa nevytvorí pena. Vzniknutý roztok preceďte a pošlite do oddelenia s tekutým pracím prostriedkom. Len nezabudnite: Gaštanový prášok by nikdy nemal prísť do kontaktu s varnými plochami!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *