Za lyžičku tohto a váš kôš v kuchyni už nebude smrdieť

kos

Množstvo odpadu, ktoré ľudia vyprodukujú, je ohromujúce. Veľká časť z nás každý deň vynesie naplnenú tašku, zatiaľ čo ďalšia sa už plní. Časom začne byť náš odpadkový kôš pod umývadlom presiaknutý nepríjemným zápachom, ktorý je výsledkom miešania rôznych pachov. Ako odstrániť zápach z odpadkového koša, aby ste nemali reflex na zvracanie pri každom otvorení veka?

Od zavedenia povinného triedenia odpadu už veľká časť ľudí nemá problém so zápachom vychádzajúcim z odpadkového koša. Väčšinou plast pred vyhodením opláchneme pod tečúcou vodou, čím sa zbavíme väčšiny pachov, ktoré sa časom môžu zmeniť na nechutný zápach. Výnimkou môže byť odpadkový kôš na organický odpad, ktorý sa rýchlo znehodnotí a začne zapáchať. Ako sa zbaviť zápachu, keď už ním prešiel celý kôš?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rozsypte to po dome a mravce neprídu. Máte to doma a nie je to chémia

Zápach z odpadkového koša bude už len spomienkou

Tento trik je určený na odstránenie zápachu a ochranu koša pred ďalšou vlnou nepríjemného zápachu. Začnite vyprázdnením koša a prípravou zmesi pozostávajúcej zo 750 ml vody a 250 ml kuchynského octu. Obe tekutiny nalejte do koša a potrite steny, aby mal ocot možnosť pôsobiť po celom priestore. Potom zmes vylejte a nádobu vytrite do sucha.

Ďalším krokom je pokryť dno bielym práškom, ktorý pohlcuje pachy – hovoríme samozrejme o jedlej sóde. Na jeden stredne veľký odpadkový kôš postačia približne 3 – 4 polievkové lyžice. Teraz už zostáva len vrecko umiestniť do koša a o problém so zápachom bude postarané.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Muž ukázal trik, ako úplne ľahko ošúpať zemiaky. Ľahšie to nemôže byť

Vyteká vrecko, keď vynášate odpadky? Máme riešenie

Niekedy zostane na dne kartónu od džúsu ešte trochu tekutiny, ktorá môže vytiecť, keď vreckom zatrasiete. Vyťahovanie obsahu koša s vytekajúcou tekutinou nie je práve najpríjemnejšie.

Aby ste tomu v budúcnosti zabránili, umiestnite na dno koša noviny! Ideálne by to mali byť staré, sivé noviny. Pohltí všetky jemné tekutiny, ktoré uniknú z netesniaceho vrecka. Tento trik sa oplatí zaviesť aj u vás doma, pretože vám môže ušetriť veľa stresu a upratovania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *