V týchto mestách na Slovensku hrozí ľadová pohroma. Tu radšej ostaňte doma

snezenie slovensko zima pocasie

Slovensko čaká významná zmena počasia, ktorá by mohla spôsobiť významné problémy na cestách.

Podľa najnovších predpovedí meteorológov, situácia sa v noci výrazne zhorší. Očakáva sa nielen intenzívne sneženie, ale aj nebezpečný nárast ľadu na cestách.

Predpovede portálu iMeteo naznačujú, že tento pokles teplôt bude sprevádzaný oklúznym frontom, ktorý prinesie zrážky a postupné otepľovanie. „Počasie na našom území ovplyvní ďalší oklúzny front, ktorý prinesie plošné zrážky, hlavne na západnom Slovensku, kde môžu byť podmienky veľmi nebezpečné,“ varuje portál.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Namáčajte si nohy raz do týždňa do octu a toto sa stane

Podľa najnovších modelov sa očakáva, že v oblasti západného Slovenska môže v noci napadnúť až 5 cm nového snehu. Toto sneženie zasiahne aj Bratislavu, kde sa však počasie v nedeľu ráno zmení.

Varovanie Pred Mrznúcim Dážďom: Hrozba Hrubej Vrstvy Ľadu

Oklúzny front prinesie západným oblastiam Slovenska teplejší vzduch, čo ovplyvní skupenstvo zrážok. Intenzívny mrznúci dážď sa očakáva v celej oblasti severného a východného Rakúska a rozšíri sa aj na Slovensko. Najviac ohrozené sú okresy Bratislava, Senica, Malacky a Dunajská Streda, kde sa predpokladá plošný mrznúci dážď.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nový spôsob ako skladovať čerstvé zemiaky aj rok a pól. Takto vám nevyklíčia

Odborníci preto odporúčajú vodičom na západe Slovenska obmedziť jazdu až do nedeľného dopoludnia, kedy by malo prísť oteplenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *