V týchto miestach na Slovensku už husto sneží. Snehu bude ešte viac

snezenie slovensko

Dnešný deň na Slovensku začal snehovými prehánkami a predpovede naznačujú, že zimné počasie sa udomácni na dlhšiu dobu. Píše o tom imeteo.sk

Zrážky už začínajú spôsobovať prvé dopravné problémy a očakáva sa, že situácia sa v blízkej budúcnosti ešte zhorší.

Severná časť Slovenska sa dnes prebudila do bielej pokrývky. Najmä Orava zažíva významné sneženie, ktoré prináša sťažené podmienky pre vodičov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zo šupky tohto ovocia urobíte dokonalé hnojivo pre vaše rastliny v záhrade

Podobne aj Liptovský Mikuláš hlási značné snehové prekvapenie.

Zimné scenérie vytvárajú kúzelnú atmosféru v miestach ako Liptovská Teplička, ale súčasne sa pripravujú na zvýšenú intenzitu sneženia a možné komplikácie.

Najviac zasiahnuté sú horské priechody a nížiny, kde sneženie zasahuje dokonca aj oblasti, ktoré sú zvyčajne chránené pred takýmito výkyvmi počasia.

Na diaľnici D1 v okolí Popradu je dohľadnosť výrazne znížená a v smere od Nitrianskeho Pravna je Fačkovské sedlo komplikované pre šmýkajúce sa kamióny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  V obchode ich obchádzame. Čistia črevá ako vysávač a brucho je ploché

Najzložitejšia dopravná situácia panuje na Orave a v pohraničných oblastiach s Poľskom, kde snehová pokrývka a šmýkajúce sa vozidlá spôsobujú problémy.

Predpovede naznačujú, že sneženie bude v nasledujúcich hodinách ešte intenzívnejšie, a preto je dôležité byť ostražitý a pripravený na zhoršujúce sa podmienky na cestách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *