Najlepší spôsob, ako odplašiť myši vo vašom dome

mys

Myši na jeseň a v zime vyhľadávajú teplé úkryty. Preto môžeme tieto drobné hlodavce v tomto ročnom období tak často nájsť doma. Pre niektorých nie sú obzvlášť nepríjemné, iní pred nimi utekajú so strachom v očiach.

Myši v domácnosti nie sú to jediné, čo nás môže vystrašiť. Hryzú káble a hľadajú jedlo v kuchynských skriniach. Môžeme niečo urobiť, aby sme myši do svojho domu nepustili? Mám na to osvedčený spôsob.

Ako sa zbaviť myší?

Kedysi bolo najlepším spôsobom, ako sa myší zbaviť, chytiť ich do pasce. Našťastie však tento spôsob zbavovania sa hlodavcov používame čoraz menej. Aj keď pre vás myši nepredstavujú osobitný problém, mali by ste sa ich zbaviť čo najskôr.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte denne túto zeleninu. Vyčistí vám čreva a zlepší pokožku

Hlodavce môžu šíriť nebezpečné choroby. Často zanechávajú svoj trus na miestach, kde hľadajú potravu a úkryt, a preto sú pre nás nebezpečné. Ako sa ich môžeme rýchlo a humánne zbaviť?

Myši niekedy nie sú viditeľné voľným okom. Zanechávajú však stopy, ktoré poukazujú na ich prítomnosť. Môžu tiež prehryznúť káble a spôsobiť iné škody v byte. Čo nás môže ochrániť pred hlodavcami?

Pomôžte odradiť myši

Spojencami v boji proti hlodavcom sú naši domáci miláčikovia. V prvom rade myši od domu odradí prítomnosť mačky. Samotné zviera nám pomôže zbaviť sa ich pri love.

Zaujímavé je, že účinným odstrašujúcim prostriedkom proti hlodavcom sú aj psy. Ak máme doma domáce zviera, hlodavce sa u nás určite dlho nezdržia. Čo ešte môže pomôcť v boji proti neželaným hosťom na jeseň a v zime?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Bez mince či žetónu otvoríte za sekundu nákupný vozík týmto trikom

Ak nemáte domáce zviera a neplánujete si ho zaobstarať, môžete využiť iný spôsob, ako hlodavce odradiť. Myši nemajú rady vôňu niektorých rastlín. Ako to môžeme využiť?

Takto sa myši dostanú z domu

Myši sa niektorým rastlinám vyhýbajú veľkým oblúkom. To sa oplatí využiť skôr, ako sa dostanú do nášho domu. K dverám môžeme umiestniť kvetináč s mätou piepornou, ktorú hlodavce neznášajú.

Ďalšou možnosťou je použiť v boji proti myšiam levanduľu. Je to ďalšia rastlina, ktorú hlodavce nenávidia a vďaka nej sa nášmu domu vyhnú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *