Väčšina Slovákov zle kúri v radiátoroch a potom platia zbytočne veľa. Viete o tomto?

rad 1

Ak máte pocit, že váš radiátor zle hreje, radšej to čo najskôr vyriešte, inak sa vaše náklady zbytočne zvýšia. Najčastejšou príčinou problémov je prievan v radiátore, ale problém môže byť kdekoľvek. Prečítajte si, ako sa čo najlepšie postarať o svoj radiátor.

Starostlivosť o radiátor

Len dobre nastavený a udržiavaný radiátor bude dobre a lacno kúriť. Radiátor by sa mal pravidelne čistiť, najlepšie pomocou vysávača a prachovky. Radiátor by nemal byť zaprataný vecami, pretože to znižuje jeho výkon.

Nie je na škodu z času na čas skontrolovať termostatickú hlavicu, pri podozrení na akýkoľvek problém ju vybrať a niekoľkokrát stlačiť kužeľ ventilu. Pozornosť venujte aj kotlu. V neposlednom rade je potrebné každý ohrievač z času na čas odvzdušniť. Najefektívnejšie je to urobiť na začiatku vykurovacej sezóny, ale môžete začať kedykoľvek.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zbavíte sa stresu a tuku. Čaj so zvláštnym názvom je zázrakom

Ako odvzdušniť radiátor?

Odvzdušnený radiátor nepracuje tak dobre a efektívne. Vzduch totiž bráni správnej cirkulácii teplej vody, čo spôsobuje studené miesta. Ak vám odvzdušňovanie znie príliš odborne, zahoďte obavy, v skutočnosti je to veľmi jednoduché. Prevedieme vás ním krok za krokom. Všetko, čo budete potrebovať, je kľúč od radiátora a uterák.

  • Zapnite vykurovacie teleso a nechajte ho zohrievať na najvyššom stupni aspoň pol hodiny.
  • Pod radiátor umiestnite uterák, aby ste zachytili všetku unikajúcu vodu.
  • Pomocou kľúča otočte ventilom. Čoskoro budete počuť syčivý zvuk. Hneď ako začne z ventilu vytekať voda, rýchlo ho zaskrutkujte späť.
  • Ak bývate vo viacpodlažnom dome, začnite pri vykurovacom telese na najnižšom poschodí a postupujte nahor.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Je potrebné umyť šupku banánu pred konzumáciou ovocia? Táto odpoveď vás šokuje

Kedy zavolať inštalatéra?

Ak sa vám za ohrievačom objavujú mokré miesta, neváhajte a zavolajte inštalatéra. Môže ísť o problematický spoj alebo tesnenie a odborník by ho mal namiesto toho utiahnuť alebo opraviť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *