Vážna nehoda na Slovensku: Žena letela z auta, má zničenú lebku

nehoda slovensko

Nový Tekov – V malom mestečku Nový Tekov sa včera ráno (5. júna) stala tragická autonehoda, ktorá šokovala miestnych obyvateľov. Vodič osobného automobilu stratil pravdepodobne kontrolu nad vozidlom a zavinil vážne zranenia spolujazdkyne, ktorá nebola pripútaná bezpečnostným pásom. Píš o tom portál zoznam.sk

Podľa informácií zregionu.sk, k nehode došlo na ceste v Novom Tekove, keď vodič vyletel mimo vozovky a narazil do stromov. V aute sa nachádzala spolujazdkyňa, ktorá nezaujala bezpečnostný pás a v dôsledku toho bola vynesená von cez čelné sklo vozidla. Zdroje potvrdili, že utrpela vážne zranenia hlavy, čo spôsobilo zdevastovanie jej lebky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Jedlá s najväčším počtom rakovinotvorných látok. Slováci ich jedia denne

Hovorkyňa nitrianskej krajskej polície, Renáta Čuháková, potvrdila informáciu pre zregionu.sk a povedala: „Pravdepodobne vodič, po predídení iného vozidla, neprispôsobil svoju rýchlosť schopnostiam vozidla a poveternostným podmienkam. V dôsledku toho stratil kontrolu nad vozidlom a prešiel do protismernej časti vozovky. Potom nedbal na zvýšenú opatrnosť pri jazde po krajnici, čo spôsobilo šmyk a následnú nehodu.“

Čuháková ďalej opísala, že vozidlo sa v šmyku stalo neovládateľné a skončilo v ľavej priekope v smere jazdy. „V priekope sa vozidlo niekoľkokrát prevrátilo a narazilo do svahu ako aj do stromov. V dôsledku toho spolujazdkyňa vyletela z vozidla a utrpela zranenie hlavy a mozgu. Vodič utrpel zranenia hlavy a hrudníka,“ vysvetlila Čuháková. Dodala tiež, že alkohol nebol zistený pri dychovom teste vodiča.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak si dáte každý večer len jedno pivo, v tele sa spustí zaujímavý proces

Stav spolujazdkyne je kritický, a to najmä kvôli tomu, že nebola počas jazdy pripútaná. Túto informáciu potvrdili aj leteckí záchranári, ktorí boli privolaní na miesto nehody. „V pondelok ráno sme boli privolaní do obce Nový Tekov kvôli vážnemu zraneniu jednej osoby. Tá bola následne v umelom spánku prevezená vrtuľníkom do nemocnice,“ uviedla hovorkyňa leteckých záchranárov, Zuzana Hopjaková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *