Kamaráti sa mi smiali, že dávam kávu do chladničky. Teraz to robia všetci

chladnicka zapach

Pravidelne čistíte, ale napriek tomu je v chladničke nepríjemný zápach? Ide o bežný problém, ktorý sa dá ľahko odstrániť. Použite jednoduchý domáci trik s kávou. Táto metóda funguje vždy.

Chladnička je jedným z mnohých miest v dome, kde sa môžu objaviť nepríjemné pachy. Existujú na to rôzne dôvody a čistenie chladničky nie vždy pomôže. Vysvetlíme vám, odkiaľ pochádzajú nepríjemné pachy v chladničke a ako sa ich ľahko zbaviť.

Odkiaľ pochádza nepríjemný zápach v chladničke?

Nepríjemný zápach v chladničke môže mať rôzne príčiny. Jedným z nich je príliš zriedkavé umývanie vnútra chladničky. Robte to raz za mesiac a odstráňte všetky škvrny alebo nečistoty hneď, ako sa objavia. Ak máte starší model chladničky so zásobníkom na kondenzát, musíte ho pravidelne vyprázdňovať a umývať. Aj príliš dlho stojaca voda môže vytvárať zápach. Niekedy sa však nepríjemný zápach objaví aj napriek pravidelnému čisteniu chladničky. Vtedy sú pravdepodobne na vine potraviny, ktoré sú v nej uložené. Nepríjemný zápach môže byť dôsledkom toho, že sa niečo kazí. Môže byť tiež dôsledkom zápachu z vytekajúcich balených potravín a z jedál, ktoré sa zmiešali. V takejto situácii sa oplatí použiť kávový trik, ktorý nepríjemný zápach rýchlo odstráni.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Jedlá s najväčším počtom rakovinotvorných látok. Slováci ich jedia denne

Ako odstrániť nepríjemný zápach v chladničke pomocou kávy?

Kávový trik je triviálny a trvá len niekoľko sekúnd. Stačí, ak do chladničky vložíte malú nádobu s kávou. Samozrejme, nejde o hotový nápoj, ktorý by pri vystavení nízkym teplotám rýchlo vychladol. Jediný efekt, ktorý by ste týmto spôsobom mohli dosiahnuť, by bolo ochladenie kávy (čo môže byť v horúcich dňoch žiaduce), ale nepríjemný zápach by sa v chladničke stále udržiaval. Ak sa ho chcete zbaviť, mali by ste do chladničky vložiť trochu sypkej kávy. Stačia tri až štyri čajové lyžičky. Suchá káva výborne viaže nepríjemné pachy, takže je to výborná metóda, ako sa zbaviť zápachu v chladničke. Aby bola káva plne účinná, vymieňajte kávovú usadeninu každé 3 týždne. Potom sa nepríjemný zápach už nikdy nevráti. Rovnaký trik môžete použiť aj na nepríjemný zápach v aute.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Týchto 8 potravín vám samé bielia zuby ich konzumáciou

Čo ešte odstraňuje nepríjemný zápach?

Káva je len jedným z viacerých prostriedkov na odstránenie nepríjemného zápachu v chladničke. Ďalšie domáce neutralizátory zápachu sú:

vata namočená v citrónovej šťave,
jedlá sóda v miske,
mandarínková kôra posypaná soľou,
staré noviny zrolované do guľôčok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *