Zemiakom umývajte sklá a budete prekvapený, ako ostanú krištáľovo čisté a krásne

zemaik

Existujú rôzne metódy čistenia okien, sprchových skiel a skleneného nábytku. Jedným z neobvyklých spôsobov je použitie niektorej zo zeleniny. Odporúčame vám, ako vyčistiť sklo zemiakom, aby ste dosiahli najlepší výsledok. Tento trik udrží lesk dlhšie.

Určite ste už počuli o patentoch na čistenie skla pomocou octu, citrónovej šťavy alebo alkoholu. Tie samozrejme dokážu odstrániť škvrny a nečistoty z okien, sprchovacích kútov a sklenených pracovných dosiek na nábytku, ale nezabránia usadzovaniu vodného kameňa. Preto sa oplatí vedieť, ako čistiť sklo zemiakom. Tento jednoduchý trik dodá povrchom vysoký lesk a zvýši ich odolnosť voči šmuhám.

Prečo by ste mali čistiť okná zemiakom?

Možno sa nájdu ľudia, ktorí po každom sprchovaní utierajú vodu zo skla, aby zabránili usadzovaniu vodného kameňa, ale tí sú skôr výnimkou. Väčšina z nás necháva kvapky na povrchu a nechá ich zaschnúť. Väčšina z nás, hoci sú stopy zaschnutej vody nepríjemné, tiež nechráni zrkadlá (najmä v kúpeľni, kde je veľmi vlhko), okná a sklenený nábytok pred škaredými škvrnami. Pritom stačí využiť vlastnosti zemiakov a vyriešiť problém so stopami a usadeninami vodného kameňa na oknách a zrkadlách. Škrob obsiahnutý v hľuzách chráni sklenené povrchy pred vodou, šmuhami a vodnou parou, čím vytvára tzv. lotosový efekt. Je založený na tom, že molekuly vody sa neprilepia na povrchy umyté zemiakom (podobne ako listy lotosového kvetu). Všetky stekajú smerom nadol, takže sa nevytvárajú usadeniny vodného kameňa.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Takýmto hnojivom zalejte muškáty a úplne ožijú

Ako čistiť sklo zemiakom?

Zemiak sa nepoužíva na čistenie skla, ale na zabránenie usadzovaniu vodného kameňa. Takže tento trik musíte vykonať na predtým vyčistenom skle.

Rozrežte surový zemiak na polovicu.

Vezmite jednu polovicu a vnútornou stranou zemiaka potrite sklo sprchovacieho kúta, okna alebo iné sklenené plochy.

Prebytočnú šťavu zo zemiaka odstráňte papierovou utierkou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jete len červenú časť melóna? Je to chyba, o veľa prichádzate

Nakoniec sklo vyleštite. Môžete to urobiť pomocou mäkkej handričky z mikrovlákna, pančuchy, novín alebo papierovej utierky.

Podobný efekt môžete dosiahnuť leštidlom do umývačky riadu alebo leštidlom na autá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *