Vedec z Wu-chanu prehovoril „ako to bolo v skutočnosti s vytvorením Covidu-19“

martin sanchez j2c7yf223Mk unsplash

Vedec, ktorý pracoval v laboratóriu vo Wuhane, tvrdí, že vírus COVID vytvoril človek – obviňuje americké úrady z „najväčšieho zlyhania spravodajských služieb od 11. septembra“.

Vedec, ktorý pracoval v kontroverznom výskumnom laboratóriu v Číne, tvrdí, že COVID bol umelo vytvorený vírus, ktorý podľa správy unikol zo zariadenia.

Andrew Huff, ktorý pracoval pre newyorskú neziskovú organizáciu zaoberajúcu sa štúdiom vírusov, uviedol, že COVID unikol z Wuhanského virologického inštitútu v Číne pred viac ako dvoma rokmi, a obvinil úrady z „najväčšieho zlyhania amerických spravodajských služieb od 11. septembra“, uviedol v sobotu britský denník The Sun.

Toto laboratórium sa stalo stredom ostrých debát o pôvode vírusu COVID, pričom čínski vládni predstavitelia i pracovníci laboratória popierajú, že by vírus z tohto zariadenia unikol.

Epidemiológ Huff vo svojej novej knihe „Pravda o Wuhane“ uviedol, že pandémia bola dôsledkom financovania koronavírusov v Číne americkou vládou.

Uviedol, že čínske experimenty so ziskom funkcie boli vykonávané s nedostatočným zabezpečením, čo viedlo k úniku v laboratóriu vo Wuhane.

„Zahraničné laboratóriá nemali zavedené zodpovedajúce kontrolné opatrenia na zaistenie riadnej biologickej bezpečnosti, biologickej ochrany a riadenia rizík, čo nakoniec viedlo k úniku z laboratória vo Wuhanskom virologickom inštitúte,“ uviedol vo svojej knihe, z ktorej noviny exkluzívne čerpali.

V posledných dvoch rokoch pribúdalo dôkazov, ktoré naznačovali, že vírus z laboratória unikol.

Huff, ktorý v EcoHealth Alliance pracoval v rokoch 2014 až 2016, uviedol, že nezisková organizácia pomáhala wuhanskému laboratóriu po mnoho rokov zostavovať „najlepšie existujúce metódy pre inžinierske spracovanie netopierích koronavírov, aby mohli napádať iné druhy“.

„Čína od prvého dňa vedela, že sa jedná o geneticky upravenú látku,“ napísal Huff. „Vláda USA nesie vinu za prenos nebezpečnej biotechnológie do Číny.

„Bol som zdesený tým, čo som videl,“ povedal armádny veterán z Michiganu denníku The Sun. „Práve sme im odovzdávali technológiu biologických zbraní.“

Wuhanský virologický inštitút, štátom riadené a financované výskumné zariadenie, kde prebieha najrizikovejší čínsky výskum koronavírusov, bol podľa nedávneho vyšetrovania, ktoré zverejnil ProPublica/Vanity Fair, pod obrovským tlakom vládnucej Komunistickej strany Číny, aby napriek nedostatku zdrojov produkoval vedecké objavy, ktoré by zvýšili postavenie Číny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *