Vedeli ste, že na toto dokážete použiť prášok do pečiva? A koláče to nie su

prasok do peciva

Prášok do pečiva je výrobok, ktorý pozná každá gazdinka a každý milovník prípravy chutných koláčov. Prášok má kypriace vlastnosti, vďaka ktorým sú koláče a zákusky ešte chutnejšie a krásne vykysnú.

Málokto však vie, že prášok do pečiva sa dá použiť nielen týmto spôsobom. Výrobok je ideálny do záhrady, do domácnosti a postará sa aj o našu pokožku a vlasy. Ja ho takto používam už roky a som nadšená výsledkami.

Neobvyklé použitie prášku do pečiva

Prášok do pečiva dostanete v každom obchode a vrecko stojí menej ako zlotý. Je úžasné, že taký vynikajúci a všestranný výrobok je taký lacný. Prášok funguje lepšie ako prípravky z drogérie, za ktoré často zaplatíme majland.

Môžeme ho použiť napríklad v záhrade. Prášok do pečiva je ideálny, keď máte problém s napadnutím mravcami, mšicami alebo dokonca švábmi. Stačí ho posypať na hmyz alebo si pripraviť sprej z prášku a vody a hmyz ním ošetriť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevarte zemiaky vo vode. Toto je chutnejší spôsob, ktorý budete milovať

Prášok do pečiva môžete použiť aj v domácnosti. Je to naozaj nepostrádateľný výrobok na pranie a čistenie. Prášok môžeme použiť aj pri ošetrení tváre a vlasov. Má fantastický účinok.

Ako používate prášok do pečiva v domácnosti?

Začnime s praním. Prášok do pečiva používam, keď sa chcem zbaviť ťažko odstrániteľných škvŕn z oblečenia, napríklad od kávy, vína alebo džúsu. Na škvrnu nanesiem kašu z prášku a vody a nechám ju pôsobiť 15 minút. Potom ju jemne pretriem, vložím do práčky a nastavím pranie. Škvrny okamžite zmiznú.

Prášok používam aj vtedy, keď sa mi zdrsnia uteráky. Do bubna nasypem balenie prášku a polovicu balenia jedlej sódy. Vložím uteráky, nalejem prací prostriedok a nastavím pranie na 60 stupňov C.

Prášok do pečiva dobre poslúži aj na čistenie škárovacej hmoty v kúpeľni. Z prášku a vody pripravím hustú pastu, ktorú nanesiem na škárovaciu hmotu. Nechám ju pôsobiť 20 minút, potom ju vydrhnem kefou. Sú dokonale biele.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slovák čítal knihu počas šoférovania a rovno si ho natočili policajti

Prášok do pečiva zlepšuje stav vašej pokožky a vlasov

Prášok do pečiva používam na prípravu čistiacej a normalizujúcej masky na tvár. Dve polievkové lyžice výrobku zmiešam s jednou polievkovou lyžicou vody. Pastu nanesiem na tvár a nechám ju pôsobiť niekoľko minút, potom ju opláchnem vlažnou vodou.

Maska uvoľňuje póry, zlepšuje tonus a upokojuje podráždenie. Pred použitím masky si však overte, či na ňu nie ste alergickí. Naneste si trochu na krk alebo tvár a nechajte ju pôsobiť niekoľko minút.

Púder je tiež skvelý na mastné a riedke vlasy. Čistí pokožku hlavy a zväčšuje objem. Ako ho mám aplikovať?

Čajovú lyžičku prípravku rozpustím v pohári vlažnej vody a rozotriem na vopred umyté vlasy. Potom si hlavu zabalím do uteráka a nechám pôsobiť 15 minút. Po uplynutí tejto doby opláchnem a moje vlasy vyzerajú fantasticky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *