Veľký pozor ak máte na oblečení tento symbol. Môže to dopadnúť zle

symbol pranie 1

Keď si kupujeme nové oblečenie, často sa zameriavame na to, ako vyzerá a ako sa nosí. Ale práve malé symboly na etiketách nám môžu veľa napovedať o tom, ako sa o oblečenie starať, aby vyzeralo krásne čo najdlhšie. Medzi týmito symbolmi sa môže nachádzať jeden, ktorý by ste mali brať ako varovanie: označuje špeciálnu starostlivosť, ktorú si oblečenie vyžaduje.

Symbol, ktorý by ste nemali prehliadať

Niektoré symboly varujú pred štandardným praním a sušením, ktoré by mohli vaše nové kúsky poškodiť. Môže ísť napríklad o znak pre ručné pranie, jemné pranie alebo špecifické teplotné obmedzenia. Nesprávna starostlivosť môže viesť k trvalému poškodeniu vášho oblečenia, napríklad k zmene tvaru, vyblednutiu farieb alebo dokonca k roztrhnutiu látky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite jesť hrsť denne a toto sa začne diať s vašim telom

Čo tieto symboly znamenajú

Tieto symboly nie sú len náhodné obrázky; sú to dôležité informácie od výrobcov o tom, ako najlepšie zaobchádzať s oblečením, aby sa zachoval jeho vzhľad a funkčnosť. Symboly vám môžu povedať, či môžete použiť bielidlo, akú vysokú teplotu žehlenia tkanina znesie alebo či môžete oblečenie sušiť v bubnovej sušičke. Ignorovanie týchto pokynov môže viesť k rýchlemu opotrebovaniu vašich obľúbených kúskov.

Žiadne sušenie v bubnovej sušičke

Ďalším kľúčovým symbolom je kruh vo štvorci s prečiarknutím. Tento symbol upozorňuje, že oblečenie by sa nemalo sušiť v sušičke, pretože vysoké teploty môžu spôsobiť jeho scvrknutie alebo iné poškodenie. Takéto kúsky by sa mali sušiť prirodzene na vzduchu.

Zákaz bielenia

Symbol trojuholníka s prečiarknutím označuje, že pri praní tohto kusu sa nesmie používať bielidlo. Použitie bielidla na takéto tkaniny môže spôsobiť trvalé vyblednutie alebo poškodenie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chcete mať doma silnejšiu Wi-fi? Dajte router preč od týchto zariadení

Špecifické čistenie

Symbol kruhu často označuje potrebu chemického čistenia. Písmená vo vnútri kruhu potom poskytujú ďalšie pokyny pre čistiace prostriedky, ako presne by sa mal odev čistiť.

Prečo je dôležité rešpektovať tieto symboly

Dodržiavaním týchto pokynov na ošetrovanie nielen predlžujeme životnosť nášho oblečenia, ale aj šetríme peniaze a chránime životné prostredie tým, že nemusíme tak často kupovať nové kusy. Ak venujete čas pochopeniu týchto symbolov a správnej starostlivosti o oblečenie, môže to mať veľký vplyv na to, ako dlho vydržia vaše obľúbené kúsky vyzerať ako nové.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *