Vešať uteráky na radiátor sa vám môže vypomstiť. Spôsobuje to tieto veci

radiator uterak susenie

V mnohých domoch a bytoch sa práve začala vykurovacia sezóna, v iných sa pravdepodobne začne každú chvíľu. Preto sa oplatí postarať sa o seba a svoje účty za vykurovanie hneď. Ukazuje sa, že mnohí majitelia domov robia obľúbenú chybu, ktorá nás stojí nielen peniaze, ale často aj zdravie.

Počas jesenného a zimného obdobia sa oplatí riadne sa postarať o interiéry našich domov a bytov, aby sme neplatili veľmi vysoké účty za kúrenie. Je dobré nielen utesniť okná a dvere a odvzdušniť radiátory, ale pozrieť sa aj na svoje každodenné návyky. Možno potom zistíte, že práve tie môžu spôsobovať vyššiu spotrebu energie, a teda aj vyššie účty. Jednou z takýchto častých chýb je vešanie uterákov nad radiátory.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mäso, ktoré Slováci úplne podceňujú. Je oveľa zdravšie ako kuracie mäso

Je sušenie bielizne na radiátoroch v poriadku? Táto otázka sa týka aj uterákov

Keď chceme uteráky alebo mokrú bielizeň usušiť rýchlejšie, často ich vešiame na radiátory. Ukazuje sa, že ide o jednu z najčastejších chýb, za ktorú môžeme draho zaplatiť. Ak to váš sused nerobí, pravdepodobne bude mať nižšie účty za vykurovanie. Prečo? Odtienenie radiátorov spôsobí, že budú odoberať viac energie, čo sa neskôr premietne do poplatkov.

To však nie sú jediné náklady, ktoré nám môžu vzniknúť po celej sezóne pravidelného vešania uterákov na radiátory. Táto činnosť zvýši vlhkosť v miestnosti, a tým aj riziko vzniku húb a plesní napríklad na stenách. Okrem toho zakrývanie konvektorových a akumulačných radiátorov bielizňou alebo uterákmi môže viesť dokonca k požiaru.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Podľa tejto veci zistíte, či kupujete chutné pomaranče

Ak pravidelne sušíte uteráky na radiátoroch, môžete si ublížiť. To platí nielen pre účty

Vešanie mokrých textílií na radiátory zvyšuje vlhkosť vzduchu a vedie k vzniku plesní a húb. Následky pocítia najmä alergici, pretože to môže zvýšiť výskyt astmy, pľúcnych ochorení a dokonca oslabiť imunitný systém. Treba však pamätať na to, že vo všetkom je dôležitá striedmosť.

Ak raz za čas zavesíte mokrú bielizeň alebo uteráky na radiátory, nepocítite rozdiel v účtoch ani vo svojej pohode. Ten sa prejaví, keď to začnete robiť každý deň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *