Vie niečo, čo my nie? Miliardár Buffer rýchlo predal veľký podiel u taiwanského výrobcu čipov

buffet
Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Warren Buffet kúpil veľký podiel v taiwanskom výrobcovi čipov, ale potom sa otočil a svoj podiel predal. Hlavným dôvodom tohto rýchleho obratu boli jeho obavy, že Čína zaútočí na tento ostrovný štát.

Tento týždeň o tom informovala agentúra Reuters:

Warren Buffett označil geopolitické napätie za „faktor“, ktorý viedol spoločnosť Berkshire Hathaway Inc (BRKa.N) k rozhodnutiu predať väčšinu svojho podielu v taiwanskom výrobcovi čipov TSMC (2330.TW) len niekoľko mesiacov po jeho kúpe, informoval v utorok denník Nikkei.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Rusi sa vyhrážajú štyrom krajinám Európy: Budete trpieť!

Spoločnosť Berkshire v období od júla do septembra 2022 nakúpila akcie Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. v hodnote viac ako 4,1 miliardy USD, ale vo februári uviedla, že do konca roka predala 86 % svojho podielu.

Veľkosť investície naznačuje, že akcie pre Berkshire nekúpil Buffett, ale niektorý z jeho portfólio manažérov, a predaj bol vzhľadom na miliardárovu preferenciu dlhodobých investícií neočakávaný.

V rozhovore pre Nikkei Buffett označil TSMC za dobre riadenú spoločnosť, ale povedal, že Berkshire má lepšie miesta na umiestnenie kapitálu.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Záplavy v Taliansku sú brutálne. Voda berie všetko, prepadávajú sa cesty

Čína by uprednostnila miernejšie prevzatie Taiwanu, ako to bolo v prípade Hongkongu. ČKS sa v roku 1997 dohodla so Spojeným kráľovstvom na prevzatí Hongkongu, ale namiesto toho, aby čakala 50 rokov, ako sa dohodla so Spojeným kráľovstvom, skrátila tento časový rámec na polovicu.

Prevzatím procesu výberu hlavného výkonného orgánu (prezidenta) Hongkongu a jeho najvyššieho zákonodarného orgánu začala Čína dobývať Hongkong. Potom ČKS použila politiku COVID na elimináciu individuálnych práv a protestov proti Číne.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Zelenskému sa to nebude páčiť. Trump chce dať Putinovi veľký kus Ukrajiny

Teraz sa oči Číny upierajú na Taiwan. Čína by najradšej videla, keby ostrovný štát ovládla bábková vláda spriaznená s ČKS, ale pripravuje sa aj na inváziu.

Minulý týždeň TGP informoval o najnovšom čínskom vojenskom cvičení v okolí Taiwanu.

Teraz sa objavili správy, že Čína je veľmi blízko k invázii na Taiwan. Niektorí odborníci sa domnievajú, že by sa tak mohlo stať v roku 2023.


Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Redakcia Plénum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *