Viete o skrytej funkcii zásuvky pod šporákom? Uľahčuje úžasne život

sporak

Väčšina z nás ich má vo svojej kuchyni a predsa len málokto rozmýšľa nad ich praktickým využitím. Zásuvka pod rúrou sa často stáva miestom na odkladanie panvíc alebo pekáčov, no medzitým slúži na niečo iné.

Jeho hlavnou úlohou je maximálne využiť potenciál rúry. Ako je to možné? V tomto článku vyriešime tento znepokojujúci problém.

Použitie zásuvky pod rúrou

Zásuvka pod rúrou má v každom dome inú funkciu. Niekto ho berie ako odkladací priestor pre panvice a pekáče, iný ho nepoužíva vôbec a niekto ho považuje za bežnú kuchynskú zásuvku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prísada, ktorú keď dáte do palaciniek, budete sa zalizovať za ušami

Medzitým je jeho využitie úplne iné a rozhodne to nie je rovnaká zásuvka ako ktorákoľvek iná. Jeho hlavnou funkciou je uľahčiť nám život.

Len si pomyslite – nie bezdôvodne je namontovaný na tomto zdanlivo neergonomickom mieste. Predmety, ktoré potrebujeme, predsa neschovávame do spodnej zásuvky, pretože málokto sa k nej chce niekoľkokrát denne zohnúť.

Na čo slúži zásuvka pod rúrou?

Zásuvka pod rúrou bola vlastne vytvorená na to, aby tam ohrievala jedlo. Ak nechcete jedlo viackrát ohrievať, schovajte ho do zásuvky pod rúrou.

Ak používate rúru, bude nejaký čas vydávať teplo, takže vaše jedlo zostane dlhšie teplé. Ide o čistú úsporu času a peňazí.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pite tento nálev a detoxikujte si črevá a vyžeňte zápal z tela

Čo neskladovať v zásuvke pod rúrou

Stále to nie je všetko. Vedeli ste, že riad, v ktorom chcete podávať jedlo, môžete uložiť do zásuvky pod rúrou? Teplý tanier zaručí, že pokrm si dlhšie udrží svoju teplotu.

V zásuvke pod rúrou je prísne zakázané skladovať akékoľvek výrobky, ktoré by nemali byť vystavené teplote.

Neodporúčame tam držať igelitové vrecká, najmä výrobky, ktoré sa vplyvom tepla rýchlejšie kazia. Poznali ste toto využitie zásuvky pod rúrou?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *