Vložte do mrazničky tento predmet a váš účet za elektrinu bude skokovo nižší

pexels max rahubovskiy 6508357

Ceny stúpajú a v súčasnosti si musíme viac strážiť svoje výdavky. Keďže náklady na potraviny a energie sú vysoké, musíme hľadať rôzne spôsoby, ako ušetriť. Pravdepodobne oceníte niekoľko trikov, ktoré vám pomôžu znížiť vaše výdavky.

Investujte do LED žiaroviek

Prvým a najdôležitejším krokom je investovať do úsporných LED žiaroviek a svietiť vždy len v miestnosti, v ktorej sa nachádzate. Zdá sa to byť samozrejmé, ale mnoho ľudí zbytočne svieti vo viacerých miestnostiach, čo môže byť veľmi nákladné. Napríklad sme si zvykli rozsvietiť kuchyňu a chodbu cestou na toaletu, ale po návrate zabudneme zhasnúť.

Udržujte mrazničku plnú

Ďalším nečakaným, ale užitočným tipom je udržiavať mrazničku plne zásobenú. Keď je mraznička plná, spotrebuje menej energie. Nemusíte však prepadnúť panike a naplniť mrazničku všetkým, čo vám príde pod ruku. Stačí, ak prázdny priestor vyplníte krabicou na ľad alebo kusom polystyrénu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyrobte si to doma a natrite tým stromy. Mravce a hmyz vaše stromy nechajú na pokoji

Tento trik funguje, pretože keď mrazničku otvoríte, vnikne do nej teplý vzduch z miestnosti. Ak je mraznička poloprázdna, vniká do nej viac teplého vzduchu a mraznička musí pracovať intenzívnejšie, aby udržala nízku teplotu. Týmto jednoduchým krokom môžete znížiť spotrebu energie a ušetriť peniaze.

Energeticky úsporné spotrebiče

Pri kúpe nových domácich spotrebičov hľadajte spotrebiče s energetickým štítkom A+++ – ide o energeticky najúspornejšiu kategóriu. Hoci môžu byť drahšie, ich nižšie prevádzkové náklady vám umožnia časom ušetriť peniaze.

Úspora pri praní

Pranie pri nižších teplotách a plných nádržiach bielizne môže tiež ušetriť energiu. Moderné práčky a pracie prostriedky sú navrhnuté tak, aby boli účinné aj pri nízkych teplotách. Okrem toho môže úspory priniesť aj sušenie bielizne na vzduchu namiesto používania sušičky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci ho pijú vo veľkom, no experti varujú. Toto mlieko vám nerobí dobre!

Skontrolujte okná

Nepodceňujte význam dobre utesnených okien. Zabezpečenie správneho utesnenia okien môže mať veľký vplyv na celkovú energetickú účinnosť vášho domu. Môžete tak ušetriť peniaze za vykurovanie v zime a klimatizáciu v lete.

Každý ušetrený cent sa počíta a pomocou týchto jednoduchých tipov môžete výrazne znížiť svoje náklady na energie. Budete sa cítiť lepšie, keď budete vedieť, že robíte, čo môžete, pre svoju peňaženku a životné prostredie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *