Toto je dôvod, prečo by ste mali miešať prípravok na umývanie riadu so soľou

Untitled 2

Udržiavanie čistoty v domácnosti je práca na plný úväzok. Je veľmi ťažké venovať jej niekoľko hodín denne a nakúpiť všetky potrebné prípravky. Zistite, ako si vyrobiť vlastné domáce čistiace prostriedky.

Ako sa ukazuje, najlepšie čistiace prostriedky máte vždy po ruke doma. Vďaka tomu je možné vytvoriť domáce čistiace prostriedky úsporným a rýchlym spôsobom, ale zároveň mimoriadne účinným. Na ich prípravu potrebujete len 2 prísady, ktoré používate každý deň.

Ako si pripravíte domáci čistiaci prostriedok?

Stačí, ak do 100 ml vody pridáte 100 ml prostriedku na umývanie riadu, potom nasypete 2 polievkové lyžice soli a 1 polievkovú lyžicu jedlej sódy. Teraz zmes dôkladne premiešajte, kým sa sypké produkty úplne nerozpustia. Nakoniec hotový výrobok prelejte do fľaše s „výlevkou“, najlepšie prázdnej od použitého prostriedku na umývanie riadu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Väčšina Slovákov nepozná skrytú funkciu záchodovej kefy

Túto zmes môžete použiť na odolné škvrny a na povrchy z nehrdzavejúcej ocele, napríklad na drezy. Stačí naozaj malé množstvo, aby aj tie najodolnejšie škvrny v okamihu zmizli. Nakoniec vyčistený povrch utrite handričkou a máte hotovo. Prípravok je vhodný aj na čistenie hrncov alebo panvíc, najmä ak sú pripálené.

Ďalšie použitia soli

Toto korenie má samo o sebe celý rad možností a jeho úloha sa neobmedzuje len na dodanie chuti jedlám. Stačí 1 šálka soli nasypaná na mastnú alebo pripálenú panvicu a nečistoty zmiznú ako mávnutím čarovného prútika.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Tieto potraviny do chladničky nedávajte! Stratia chuť a živiny

Zafarbenie na sklenenej váze zmizne roztokom vody a soli naliatym do nádoby. Stačí týmto prípravkom niekoľko sekúnd intenzívne pretrepávať a nakoniec vázu umyť ako zvyčajne. Znečistené spoje vyčistíte zmesou soli, vody a prostriedku na umývanie riadu. Usadeniny z čaju alebo kávy sa rozpustia, ak skombinujete soľ a ocot v pomere 1:1. Čistenie dosky na krájanie je hračka, ak ju posypete soľou a potom vydrhnete polovicou citróna. Treba dodať, že soľ je aj výborným bielidlom a zbaví zažltnutých škvŕn mnohé biele textílie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *