• 10 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Vložte hubku do práčky spolu s oblečením a vyriešite otravný problém

Vložte hubku do práčky spolu s oblečením a vyriešite otravný problém

Nie je nič príjemnejšie a uspokojujúcejšie ako čerstvá bielizeň. Všetko čaro však môžu pokaziť malé žmolky, ktoré na nich zostávajú. Tu je návod, ako sa žmolkov z tkanín zbaviť.

Pred začatím prania zvyčajne skontrolujeme všetky vrecká na oblečení. Navyše, ak máme domáce zvieratá, vytrepeme z nich srsť, aby sa na nich nelepila nadobro. Tieto malé smietky sa objavia z ničoho nič a ovplyvňujú nielen oblečenie, ale aj stav práčky. Preto sa oplatí poznať tieto jednoduché triky, aby tento problém zmizol.

Domáci liek na žmolky

Jednoducho siahnite po handričke alebo materiáli z mikrovlákna. Vďaka svojej štruktúre zachytí všetky nečistoty, ktoré sa často objavujú na tmavšom oblečení. Stačí ju počas prania vhodiť do bubna a potom spustiť program. Počas tejto doby sa žmolky z tkaniny usadia na látke namiesto na oblečení, ktoré ich bude priťahovať ako magnet. Po skončení prania ju vytiahnite a potom opláchnite pod tečúcou vodou. Nakoniec ju nechajte uschnúť a budete jej vždy verní.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Stromy a kríky, ktoré keď vysadíte vedľa seba, vždy ochorejú

Na druhej strane, ak máte domáceho miláčika, ktorý púšťa chlpy, dobre viete, že vaše oblečenie je nonstop pokryté jeho žmolkami. Valček na oblečenie alebo vysávač sú pravdepodobne vašimi najväčšími spojencami. Často sa však stáva, že aj napriek vašej snahe skončia žmolky spolu s oblečením v práčke a pokryjú celé vaše oblečenie.

V dôsledku toho je ťažké sa ich zbaviť, ale pri praní to môžete ľahko napraviť. Siahnite po čistej hubke na pranie a vložte ju do práčky spolu s ostatným oblečením. Tým zabezpečíte, že sa na ňu prilepia všetky žmolky a vaše oblečenie zostane čisté.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zapáľte uhlie v pomaranči a vyriešite otravný problém, ktorý má každý v tomto období

Navlhčené obrúsky na pranie?

Toto je vynikajúce riešenie, ktoré prekoná štandardné utierky na pranie. Vlhčené sú oveľa lepšie, pretože sa na ne lepia žmolky. Oplatí sa vybrať si také, ktoré sú bez vône, aby sa ich aróma nehrýzla s pracími prostriedkami, ktoré ste už použili. Ku každému praniu ich pridajte niekoľko, pretože jedna utierka nemusí zachytiť všetku špinu. Je dôležité, aby boli čisté a dobre nasiaknuté, pretože sú na jedno použitie.

Podobné články

Pridajte do prania kocky tohto a už nebudete potrebovať žehličku

Pridajte do prania kocky tohto a…

Pranie bielizne je pre mnohých skutočnou…
Dajte kocky ľadu do práčky a začnite prať. Je to najlepší trik

Dajte kocky ľadu do práčky a…

Pranie nepatrí medzi obľúbené činnosti mnohých…
Ľudia začali dávať bobkový list do prania. Začnete to robiť aj vy

Ľudia začali dávať bobkový list do…

Hoci bobkové listy zvyčajne používame v…
Robte toto s práčkou keď idete prať a ročne môžete ušetriť 200€ na elektrine

Robte toto s práčkou keď idete…

V dnešnej dobe neustáleho zvyšovania cien…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *