Dajte si večer toto ovocie a zaspíte bez problémov

spanok

Bojujete s nespavosťou a premýšľate, čo vám pomôže zaspať? Siahnite po 1 ovocí a každú noc okamžite zaspíte a budete si užívať dlhý, pokojný spánok. Jeho účinky potvrdili aj vedci.

Je všeobecne známe, že strava má obrovský vplyv na fungovanie nášho tela. Asi každý vie, že aby ste dobre spali, mali by ste sa vyhýbať ťažkým jedlám a pitiu alkoholu. Čo by ste však mali jesť, aby ste zaspali rýchlejšie? Vedci si vzali na mušku jedno ovocie a získali veľmi sľubné výsledky.

Čo pomáha zaspať?

Ako pravdepodobne viete, aby ste rýchlo zaspali a dobre sa vyspali, oplatí sa dbať na spánkovú hygienu. Je dobré chodiť spať a vstávať každý deň v rovnakom čase, vždy si pekne ustlať posteľ a pred spaním vyvetrať spálňu. Odborníci tiež odporúčajú, aby ste pred spaním nepoužívali telefón a zdržali sa stimulujúcich činností, ako je napríklad sledovanie alebo čítanie hororových filmov.

To všetko sú štandardné rady. Ukazuje sa, že na to, aby ste ľahšie zaspali, môžete urobiť ešte jednu nezvyčajnú vec. Zjedzte kivi! Nie je to vtip, vedci testovali, ako toto malé ovocie vplýva na ľudí, ktorí majú problémy so zaspávaním, a prišli k veľmi zaujímavým výsledkom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neexistujú lepšie raňajky. Pocítite prílev energie a vaše brucho bude ploché

Ako vám kivi pomáha zaspať?

Účinky kivi na zaspávanie skúmali vedci z Taipei Medical University. Ich experimentu sa zúčastnilo 24 ľudí (dvaja muži a 22 žien). Všetky subjekty uvádzali problémy s nespavosťou. Výskumníci ich požiadali, aby každý deň asi hodinu pred spaním počas 4 týždňov zjedli 2 kivi. V správe o štúdii sa uvádza, že konzumácia kivi skrátila čas potrebný na zaspanie a tiež umožnila subjektom dlhší a pokojnejší spánok. Účastníci experimentu spali o 5,41 % dlhšie ako pred tým, ako začali jesť ovocie pred spaním.

Prečo má kivi blahodarný vplyv na rýchlejšie zaspávanie a kvalitu spánku?

Odborníci sa domnievajú, že uspávací účinok chlpatého ovocia môže súvisieť s vysokým obsahom serotonínu a kyseliny listovej. Ich nedostatok totiž môže spôsobiť nespavosť a únavu. Rovnako dôležité sú karetonoidy a vitamín C, ktoré zlepšujú spánok. Kivi sa však oplatí jesť nielen pri problémoch so spánkom. Zoznam zdraviu prospešných vlastností tohto ovocia je oveľa dlhší.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tejto veci sa doma nedotýkajte, ak vonku začne búrka a blesky

Prečo sa ešte oplatí jesť kivi?

Kivi je skutočná vitamínová bomba. Preto sa oplatí zaradiť ho do svojho každodenného jedálnička. Konzumácia 100 g tohto ovocia uspokojí dennú potrebu vitamínu C v tele. Nájdete v ňom aj veľa vitamínu E, spomínanú kyselinu listovú a karotenoidy, ako aj draslík a vlákninu.

Konzumácia kivi je skvelým prostriedkom na zlepšenie obranyschopnosti organizmu (najmä u detí a seniorov a počas chladného obdobia), ako aj na vytesnenie škodlivého cholesterolu a zvýšenie hladiny dobrého cholesterolu. Chlpaté ovocie je bohatým zdrojom antioxidantov, pomáha udržiavať normálnu funkciu čriev a zabraňuje zápche. Môže sa úspešne používať ako doplnok liečby syndrómu dráždivého čreva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *