Vyrobte si doma kvalitnejšiu letnú zmes do ostrekovačov a ušetrite ďalšie eurá

auto kvapalina

Ako vyrobiť letnú kvapalinu do ostrekovačov, ktorá skutočne funguje? V prípade núdze si môžete vystačiť s domácou zmesou, ktorá bude rovnako účinná ako tradičný čistiaci prostriedok z čerpacej stanice.

Sú chvíle, keď musíme vyrobiť niečo doslova z ničoho. V takom prípade, keď nám dôjde kvapalina do ostrekovačov a my máme pred výplatou a potrebujeme každý cent, musíme vymyslieť, ako si ju vyrobiť doma. Čelné sklá sa pri jazde silno zaprášia, pokryjú blatom a hmyzom a na ich umytie je potrebná špeciálna kvapalina. Nemusí byť nevyhnutne drahá.

Ako si vyrobiť domácu letnú kvapalinu do ostrekovačov čelného skla?

Vedeli ste, že znečistené čelné sklo v aute môže spôsobiť tragickú nehodu? Znížená viditeľnosť zvyšuje riziko kolízie na ceste. Je lepšie pripraviť si vlastnú kvapalinu do ostrekovačov a používať ju niekoľko dní, ako vystavovať seba a ostatných riziku. Domáci výrobok pozostáva len z dvoch zložiek: tekutiny na umývanie riadu a demineralizovanej vody.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Všimli ste si biele vlákna v paradajke? Povieme vám, či ju môžete jesť

Nenechajte sa zmiasť názvom, pretože ide jednoducho o destilovanú vodu, ktorá sa najčastejšie používa do žehličiek. Kúpite ju za pár zlotých v každom obchode. Stačí zmiešať 4 l vody s polievkovou lyžicou akéhokoľvek prostriedku na riad. Takto pripravená zmes môže ísť do nádržky pod kapotou. Neodporúča sa používať kvapalinu, keď sú vonku mínusové teploty. Môže jednoducho zamrznúť a poškodiť nádobku s kvapalinou do ostrekovačov.

Čo by dobrá kvapalina nemala obsahovať?

Niektorí ľudia odporúčajú pridať trochu denaturovaného liehu alebo liehoviny, aby sa zabránilo zamrznutiu vody pri teplotách pod bodom mrazu (ktoré môžu čoskoro nastať v noci, keďže leto sa pomaly končí). Malo by sa to naozaj urobiť? Odborníci to neodporúčajú. Liehový odvar môže viesť k vzniku šmúh na čelnom skle a znehodnoteniu stieračov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Viete prečo by ste mali jesť zmrazený citrón a nastrúhať ho? Povieme vám

Kúpené kvapaliny v obchode nemajú vždy dokonalé zloženie a mnohí ľudia sa s tým už stretli, keď sa im na čelnom skle po postriekaní objavili nevzhľadné šmuhy. Pred kúpou akéhokoľvek výrobku skontrolujte, či neobsahuje amoniak – ten má veľmi podobný účinok ako denaturovaný lieh, poškodzuje stierače a zanecháva nevzhľadné stopy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *