Vložte si na noc bobkový list do topánok. Poďakujete nám neskôr

bobkovy list ucinky

Bobkový list je aromatická rastlina, ktorá sa používa pri varení na dochutenie jedál. Ale vedeli ste, že má aj iné využitie, o ktorom možno neviete? Tieto voňavé listy majú veľa strún. Prekvapia vás tým, čo všetko dokážu. Môžete ich použiť na čistenie dom…. a na starostlivosť o topánky! A ako to urobíte? Všetko vám povieme v tomto článku.

Kto povedal, že bobkové listy používame len na dochutenie jedál? Vedeli ste, že ak si dáte bobkové listy do topánok, zbavia vás nepríjemného problému? Zistite prečo.

Bobkové listy: ako sa pomocou nich môžete zbaviť nepríjemného zápachu v topánkach?
Bez ohľadu na to, aké čisté sú naše topánky, nie vždy voňajú ako ruže. Čím viac ich nosíte, tým rýchlejšie sa v nich môže objaviť nepríjemný zápach, ktorý vás dostane do nepríjemných situácií.

Ak vaše topánky nepríjemne zapáchajú, môžu za to baktérie. Tieto mikroorganizmy milujú vlhkosť a teplo. Práve preto sa im darí na spodku vašich topánok! Naše nohy obsahujú žľazy, ktoré vylučujú pot. Topánky sa tak stávajú vlhkým prostredím, ktoré je priaznivé pre množenie baktérií. Tieto baktérie produkujú organické kyseliny, ktoré sú zodpovedné za nepríjemný zápach. Na dezodoráciu topánok máme pre vás jednoduché, prírodné a úsporné riešenie: bobkový list.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pestujete papriky, uhorky alebo paradajky? Táto živina ich posilní

Jeho voňavé listy sú skvelé na dochutenie jedál, ale to nie je všetko! Vďaka svojim antiseptickým vlastnostiam bobkové listy eliminujú baktérie zodpovedné za nepríjemný zápach.

Ako ho používať?

Bobkové listy sú známe aj pre svoje dezodoračné vlastnosti. Odstráni nepríjemné pachy z vašich topánok a navyše ich aj prevonia! Trik je jednoduchý:

  • Na podrážky topánok položte suché bobkové listy;
  • Nechajte pôsobiť cez noc;
  • Na druhý deň ráno listy odstráňte a sami uvidíte rozdiel!
  • Postup opakujte raz týždenne.

Okrem dezodorácie topánok majú bobkové listy aj iné využitie.

Môžem dať bobkové listy do skríň?
Mole sa boja bobkových listov… Ak sa chcete zbaviť týchto nežiaducich živočíchov, vložte sušené bobkové listy do malého látkového vrecka a uložte ho do skrine.

Extra tip: mole neznášajú ani listy rozmarínu. Môžete ich použiť, ak nemáte doma bobkové listy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Novinka na Slovensku. Z obchodu už len tak ľahko neodídete, ak nemáte toto

Páchne vaša skriňa zatuchlinou? Použite bobkový list! Áno, táto aromatická rastlina vás nikdy neprestane prekvapovať. Rozsypte čerstvé bobkové listy po skrini.

Čo tak dať bobkové listy do ponožiek a prevoňať si tak skriňu?
Je to dobrý nápad….Šíria svoju vôňu a zbavia vás zatuchnutého zápachu. Aby ste si udržali svieži šatník, raz za mesiac vymeňte bobkové listy.

A to nie je všetko… Okrem toho, že prevoňajú vašu skriňu, bobkové listy pohltia aj prebytočnú vlhkosť! Práve táto vlhkosť je v skutočnosti zodpovedná za zatuchnutý, plesnivý zápach v skrini!
Extra tip: Ak je vaša skriňa veľmi vlhká a aj napriek bobkovým listom vás táto nepríjemnosť stále trápi, vyskúšajte tento účinný tip.

  • Naplňte misku jedlou sódou alebo soľou;
  • Misku umiestnite do skrine;
  • Po niekoľkých dňoch si všimnete, že soľ alebo jedlá sóda zvlhla a sčernela. To znamená, že absorbovala vlhkosť. V takom prípade soľ alebo sódu bikarbónu obnovte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *