Máte doma akýkoľvek bazén? Hoďte do neho tenisové loptičky a nemusíte ho nikdy čistiť

pexels pixabay 261238

V lete, keď si horúčavy vyberajú svoju daň, nie je nič lepšie ako kúpanie v bazéne na dvore. Samozrejme, ak je čistý. V opačnom prípade špliechanie vo vode neprichádza do úvahy! Tu je trik, ako vyčistiť bazén… tenisovou loptičkou.

Kúpanie v bazéne je skutočným pôžitkom. Je to dokonalá forma relaxu, keď si teploty za oknom vyberajú svoju daň. Čistenie bazéna je však pomerne nákladné, ale našťastie existujú alternatívy, aby ste nezaťažovali svoju peňaženku. Tu je náš trik!

Ako čistíte bazén?

Otvorený bazén v záhrade podlieha znečisteniu. Nehovoríme len o zvyškoch konárov alebo lístia, ktoré plávajú na jeho hladine, ale aj o chrobákoch a riasach, ktoré sa môžu objaviť. Tie sú obzvlášť nepríjemné, pretože zafarbujú vodu na zeleno! Jej výmena a čistenie sú časovo a finančne náročné. Musíte tiež pamätať na jej pravidelné chlórovanie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto je potrebné urobiť vo februári s hortenziami a celým záhonom

Bazén na dvore teda neznamená len potešenie, ale aj povinnosti, ktoré sú s jeho údržbou spojené. Našťastie existuje niekoľko trikov, ktoré vám pomôžu nielen vyhnúť sa zdĺhavej práci, ale ani vaša peňaženka nebude zle trpieť. Niekedy stačí zázračná špongia, ale existuje aj iný predmet, ktorý vám bazén vyčistí.

Ako vyčistiť bazén pomocou tenisovej loptičky?

Možno sa vám to zdá neuveriteľné, ale naozaj to funguje! Loptička, ktorá sa zvyčajne používa na hranie tenisu, vám pokojne môže pomôcť vyčistiť bazén! Vyskúšali sme to u nás a boli sme ohromení, keď sa nám ho skutočne podarilo vyčistiť, hoci sme k tomuto triku najprv pristupovali s veľkou rezervou. Tento trik odstráni z bazéna škvrny, ktoré plávajú na jeho hladine, od opaľovacieho krému, ktorý v lete nanášame, aby sme sa chránili pred účinkami slnečných lúčov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Poznáte túto super zeleninu? Pre mladistvý vek a srdce je to zázrak

Ak sa ho chcete zbaviť, jednoducho hoďte do bazéna niekoľko tenisových loptičiek. Budú plávať na hladine vody a zachytia všetky nečistoty. Nechajte ich tam niekoľko hodín alebo aj cez noc a potom ich vyberte. Po mastných škvrnách už nebude ani stopy! Potom loptičky stačí umyť a budú opäť pripravené na použitie. Takto sa už nebudete musieť obávať usadenín z krémov a olejov v bazéne!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *