Vložte toto do záchodu a ročne ušetríte pekné peniaze za vodu. Dokáže to každý

zachpd

Čoraz viac ľudí hľadá jednoduché a praktické spôsoby, ako ušetriť peniaze. Ukázalo sa, že môžete ušetriť aj na vode spláchnutej do toalety. Stačí, ak do splachovača dáte niečo, čo zvyčajne končí v odpadkovom koši. Ako táto metóda funguje? Tu je nápoveda.

Nebudeme si klamať – ani ceny najlacnejšieho chleba už nie sú lacné. Niet divu, že hľadáme spôsoby, ako ušetriť a ľahšie prežiť nasledujúce mesiace. Niektorí sa neveriacky pozerajú na vysoké účty, ktoré dostávame za vodu.

Ukazuje sa, že ich môžete znížiť až o niekoľko desiatok zlotých pomocou jedného jednoduchého triku. Stačí, ak ako prvý inštinkt použijete niečo, čo zvyčajne vyhadzujete do odpadu. Čo by ste mali urobiť? Navrhujeme: „Vyzbierajte si, čo chcete, aby ste vyhodili do koša.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci zbytočne platia veľa za vodu. Stačí urobiť trik pri splachovaní

Aký je najlepší spôsob, ako ušetriť peniaze? Začnite s malými vecami, napríklad… splachovanie toalety

Málokto si uvedomuje, koľko vody spotrebuje nenápadná záchodová nádržka. Zatiaľ čo niektorí ľudia inštalujú položku s dvoma režimami, silnejším a jemnejším, iní rozmýšľajú, ako ešte viac znížiť spotrebu tekutín. Ukazuje sa, že to môžete urobiť pomocou…. obyčajnej plastovej fľaše, ktorú má doma sem-tam prakticky každý z nás. Tu je návod, ako na to

Namiesto toho, aby ste ju vyhodili do koša, vložte ju do splachovača. Ušetríte vodu a znížite svoje účty

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Každé ráno pite toto smoothie. Vaše črevá budú ako nové a vy ako nový

Najprv vypnite ventil prívodu vody a vyprázdnite nádržku splachovača. Naplňte pollitrovú plastovú PET fľašu vodou (môžete použiť tú po upratovaní, po kúpeli alebo dažďovú vodu zo záhrady), zdvihnite klapku splachovača a vložte predmet dovnútra. Mala by byť na strane oproti plniacej časti. Zatvorte klapku, vypnite prívod vody a počkajte, kým sa nádržka naplní.

Rýchlo si všimnete, že fľaša zaberá veľa miesta, takže nádržka odoberá oveľa menej vody, čím sa znižuje množstvo vody pri splachovaní. Ušetríte tak až niekoľko desiatok zlotých, ale všetko závisí od toho, ako často toaletu používate.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *