Vo Francúzsku zafarbujú trávu na zeleno, aby zakryli následky sucha. Pozrite, ako to robia

Untitled 1 4

Rozhodnutie mesta Mandelieu-la-Napoule, ktoré vzbudilo veľkú pozornosť na sociálnych sieťach, vyvolalo zmätok a kritiku.

Video, ktoré 26. júla zverejnil na Twitteri (teraz X) Sébastien Leroy, starosta mesta Mandelieu-la-Napoule na juhovýchode Francúzska, bolo za 48 hodín videné viac ako 1,5 milióna krát.

Video zobrazuje muža, ktorý strieka zelenú farbu na žltnúcu trávu na kruhovom objazde, aby zmenil jej farbu. Starosta nadšene chváli túto „nezvyčajnú a cnostnú“ inováciu a tvrdí, že mesto s 22 000 obyvateľmi je prvé, ktoré ju „používa v Stredomorí“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chorváti zavádzajú prísne pravidlá na cestách. Ak idete autom, toto si prečítajte

Tweet rýchlo vyvolal širokú kritiku. „Greenwashing: alegória,“ uviedla Marine Tondelierová, národná tajomníčka Europe Ecologie-Les Verts, francúzskej Strany zelených. Iní to označili za formu „neprispôsobenia sa“ zmene klímy.

„Nechceli sme použiť umelý trávnik, ale zachovať prírodu a vytvoriť chladnú oázu,“ povedal Leroy. „Na juhu Francúzska sme napriek zákazu zavlažovania chceli zachovať zelenú trávu, ktorá je pre občanov prospešná.“

Podľa obce táto iniciatíva stojí približne 0,3 eura na meter štvorcový, čo je spolu 600 eur na jeden kruhový objazd. Leroy, ktorý je s výsledkom spokojný, dúfa, že sa opatrenie rozšíri aj na ďalšie kruhové objazdy s rozlohou takmer 15 000 metrov štvorcových.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *