Putin odkazuje: Sme pripravení na vojenský konflikt s NATO

putin ekonomika

Rusko je „vždy pripravené na akýkoľvek scenár“, povedal v sobotu novinárom prezident Vladimir Putin, keď komentoval možnú priamu konfrontáciu medzi ruskou armádou a armádou NATO. Prezident odpovedal na otázku o nedávnych takmer zrážkach ruských a amerických lietadiel v Sýrii.

„To nikto nechce,“ dodal prezident a poukázal na existujúce linky na predchádzanie konfliktom, ktoré umožňujú ruským a americkým dôstojníkom priamo hovoriť o „akejkoľvek krízovej situácii“. To, že tieto linky stále fungujú, svedčí o tom, že žiadna strana nemá záujem o konflikt, dodal. „Ak ho niekto chce – a to nie sme my -, tak sme pripravení,“ dodal Putin.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Ruská armáda od začiatku roka 2023 zaznamenala celkovo 23 nebezpečných incidentov, do ktorých boli zapojené jej lietadlá a lietadlá koalície pod vedením USA, uviedol admirál Oleg Gurinov, vedúci ruského centra pre zmierenie v Sýrii. Dodal, že väčšina incidentov sa odohrala v júli.

V 11 prípadoch ruskí piloti zaznamenali, že sa stali terčom západných zbraňových systémov. Takéto provokácie zo strany koalície pod vedením USA viedli k automatickému zapojeniu palubných obranných systémov, ktoré vypúšťali klamlivé svetlice, povedal admirál novinárom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Moskva tiež opakovane varovala Washington a jeho spojencov pred rizikami potenciálneho priameho konfliktu medzi Ruskom a NATO, najmä v súvislosti s prebiehajúcim konfliktom na Ukrajine. Pokračujúce dodávky zbraní zo Západu Kyjevu len predlžujú nepriateľstvo a nútia jeho západných podporovateľov, aby sa hlbšie zapojili do konfliktu, tvrdí Rusko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *