Vstávate v noci na toaletu? Možno máte veľký problém

toilet 5717374 1920

Potreba močiť je pre každého z nás normálna. Pomáha to zbaviť telo toxínov. Zistite, koľkokrát by ste mali močiť.

Vedci skúmali, koľkokrát by ste mali ísť každý deň na záchod a čo je znakom toho, že vaše telo nefunguje tak, ako by malo. Stojí za zmienku, že zloženie moču vypovedá o našom životnom štýle viac, ako si myslíme. Laboratóriá na jeho základe dokážu určiť stav vnútorných orgánov, čo uľahčuje diagnostiku konkrétnych ochorení.

Koľkokrát by ste teda mali v noci močiť?

Táto potreba nezávisí od našej vôle. Preto sa často stáva, že musíme bežať na toaletu aj v noci. Výsledkom je, že na druhý deň nevstaneme oddýchnutí na úlohy, ktoré nás čakajú. Je to vážny znak toho, že vaše zdravie nie je v najlepšom stave. Nočné močenie môže súvisieť s cukrovkou, jednoduchou urémiou, infekciami močových ciest, poruchami močového mechúra a ešte horšie s kardiovaskulárnymi ochoreniami. Preto ak v noci močíte častejšie ako raz, navštívte svojho lekára.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto rýchlo zistíte, či je vajce pokazené. Stačí vám voda

Ako správne močiť?

Každé telo funguje na inej úrovni, preto keď začnete močiť viac ako zvyčajne, mali by ste to rýchlo vziať na vedomie. Za normálnych okolností by ste mali močiť každé tri hodiny až deväťkrát denne. Nie je to však striktná hranica, pretože všetko závisí od vášho životného štýlu a zdravotného stavu. Niektorí ľudia močia viac v stresových situáciách, čo je úplne normálna telesná reakcia. Na druhej strane, ak prestanete byť v strese a stále trpíte zvýšeným močením, mala by sa stanoviť diagnóza.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci našli perfektný trik s alobalom a TV ovládačom. Skúste to aj vy

Dôležitá je aj kapacita močového mechúra

Pri frekvencii močenia je dôležitá kapacita močového mechúra, ktorá sa pohybuje medzi 350-650 ml. Na kontrolu kapacity močového mechúra by sa mal vykonať ultrazvuk brucha, ktorý rozptýli mnohé pochybnosti. Častým problémom je zadržiavanie moču v močovom mechúre, čo ovplyvňuje nevhodné a príliš časté močenie. Okrem toho to môže viesť k vzniku baktérií, ktoré často spôsobujú zápal dolných močových ciest. Je potrebné dodať, že močový mechúr by sa tiež nemal úplne vyprázdniť. Správne množstvo moču, ktoré v ňom musí zostať, je 100 ml. Preto nemočte do zásoby, nezadržiavajte moč a pite dostatok vody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *