Vložte to do prázdnej práčky a zapnite program. Vyčistí ju bez vašej pomoci

washing machine 2668472 1920 1

Opäť vám práčka zašpinila oblečenie? Chytáte sa za hlavu a ste nahnevaní, že sa poškodili? Zistite, prečo práčka zašpinila vaše oblečenie, a začnite tomu predchádzať. Ušetríte si nielen nervy, ale aj peniaze za nákup nového. Vaše obľúbené tričká sa už nezašpinia.

Ak ste si všimli, že vaša práčka špiní oblečenie, sú na to dva dôvody: buď používate príliš veľa pracieho prostriedku, alebo sú v nej zvyšky. Čo môžete urobiť, aby ste tomu zabránili? Máme pre vás 3 osvedčené metódy!

Prečo sa v práčke špiní oblečenie?

Existuje niekoľko dôvodov, prečo sa to stáva. Častým, ktorý sme už spomínali, je používanie príliš veľkého množstva pracieho prášku. Jeho prebytok vytvára pomerne lepkavú hmotu, ktorá spôsobuje zašpinenie oblečenia. Najčastejšie sa to stáva, keď perieme pri nízkych teplotách. Preťažený bubon práčky je ďalším dôvodom špinavého oblečenia. Pri príprave bielizne ho preto nenapĺňajte až po okraj, pretože pranie bude neúčinné. Zvyšky, ktoré zostávajú v bubne, spôsobujú aj zvyšky na vašom oblečení. Odporúčame vám, aby ste ho pravidelne kontrolovali a odstraňovali: vlasy, predmety a dokonca aj kal, ktorý sa vytvoril vo filtri. Ak je vaša práčka znečistená mastnotou, znamená to, že ide o poruchu – v takom prípade sa oplatí zavolať odborníka.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Každá práčka má tlačítko, ktoré vám ušetrí peniaze. Skoro nikto o tom nevie

Čo mám robiť, ak práčka znečistí moje oblečenie?

Keď sa oblečenie zašpinilo v práčke – nevolajte hneď odborníka. Pokiaľ nevidíte poruchu. Najskôr skontrolujte príčinu, prečo k tomu dochádza. Na problém špinavého oblečenia po praní máme niekoľko osvedčených domácich prostriedkov. Tu sú:

  • nastavte práčku na „prázdno“ a do dávkovača pracieho prostriedku vložte balíček jedlej sódy a pridajte aj kyselinu citrónovú, zapnite práčku na 90 stupňov,
  • pripravte si predmety, ktoré možno prať pri vysokej teplote, a nastavte ich na var, t. j. na najvyššiu teplotu,
  • nalejte 3 polievkové lyžice octu do nádoby na prášok a nastavte práčku na „prázdno“ pri vysokej teplote.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už raz prevarenú vodu nesmiete znovu prevariť a použiť. Toto je dôvod

Ďalšie spôsoby čistenia bielizne

Po každom praní tiež nechajte dvierka práčky otvorené, aby ste zabránili vzniku plesní a vlhkosti vo vnútri. Vnútro nechajte vyschnúť. Taktiež pridajte toľko pracieho prostriedku, koľko potrebujete – nepreplňte tekutinu na plákanie ani prací prášok. Raz za mesiac vykonajte preventívne „prázdne“ pranie s jedlou sódou a kyselinou, čo vám pomôže predísť opakovanému problému.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *