Česi začali používať japonský spôsob spania v horúcich nociach. Takto sa vyspíte v lete

bed 945881 1920

Spánok počas vysokých teplôt je skutočným problémom, ktorý trápi mnohých ľudí. Ako zaspať, keď je nám horúco a spánok neprichádza? Navrhujeme, ako sa v horúčavách dobre vyspať.

Tento problém sa týka každého bez ohľadu na zemepisnú šírku. Japonci však už roky majú účinný spôsob, ako pokojne spať počas úmorných horúčav. Stačí si správne polohovať posteľ a rýchlo padnete do Orfeovho náručia.

Prečo sa v horúčavách nevyspíme?

Táto otázka sa každoročne vracia ako bumerang a každý sa ju snaží riešiť, ako najlepšie vie. Počas noci sa niekoľkokrát zobudíme, otáčame sa z boku na bok alebo pijeme vodu. Správna teplota na spanie by sa mala pohybovať medzi 18 a 20 stupňami Celzia a v lete dosahuje oveľa vyššie hodnoty. Počas spánku telo produkuje melatonín, spánkový hormón, ktorý znižuje telesnú teplotu o 0,5 stupňa. Preto ak je v miestnosti horúco, celý proces sa naruší a je ťažšie zaspať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zapichnite stonku tejto rastliny do zemiaka. Takto sa krásne rozmnoží

Ako sa dobre vyspať v horúcom počasí?

Neoplatí sa hneď zaobstarať si drahý ventilátor alebo inštalovať klimatizáciu. Trik pochádzajúci z Japonska pomôže bez zbytočného vybavenia, stačí poznať riadiaci fyzikálny zákon.

Teplý vzduch stúpa nahor, zatiaľ čo studený vzduch zostáva dole, to je to tajomstvo. Japonci spia na futónoch, čo sú tradičné postele pozostávajúce z prikrývky a matraca. Za zmienku stojí, že sú nízke, čo znamená, že sú umiestnené na podlahe, a ak spíte nižšie, máte prístup k chladnému vzduchu. Preto stačí rozložiť matrac na podlahu a ísť spať a určite rýchlo zaspíte a ráno budete oddýchnutí.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Namáčajte si nohy raz do týždňa do octu a toto sa stane

Okrem toho obmedzte prílev teplého vzduchu zvonku, najlepšie zatvorením okien na celý deň a stiahnutím žalúzií. Na druhej strane ich večer otvorte, aby ste miestnosť vyvetrali. Môžete tiež skúsiť spať nahí, čo je podľa vedcov prospešné okrem iného aj pre pokožku. Okrem toho je dôležitý aj materiál posteľnej bielizne a matraca, ktoré by mali byť prírodné a priedušné.

Domáce prostriedky na rýchly spánok v horúčavách?

  • Maximálne 2 hodiny pred spaním zjedzte ľahkú večeru, ktorá nezaťaží žalúdok.
  • Dajte si studenú sprchu, ktorá dodá chlad a zlepší krvný obeh.
  • Pripravte si chladenú termosku alebo fľašu s vodou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *