Vyberiem ho z chladničky a zalejem záhony. Rýchlo sa zbavím škodcov

zalievanie zahrady

Každý záhradník má svoje vlastné triky, ktoré používa na zvýšenie kvality svojej úrody. Tentoraz vám prezradíme patent nášho priateľa. Keď sme videli výsledky, boli sme šokovaní! Pozrite sa, ako skvele pôsobí kefír na rastliny v záhrade.

Kefír je fermentovaný mliečny nápoj, ktorý radi konzumujeme najmä v lete. Niet divu, pretože chutí skvele ako chladivý nápoj aj ako príloha k jedlu (napríklad k musake alebo zemiakom).

Vlastnosti kefíru

Kefír má nielen kulinárske využitie. Vďaka svojim zdraviu prospešným vlastnostiam je senzačným probiotikom – podporuje črevnú flóru. Má tiež upokojujúci účinok na zapareniny, preto sa odporúča natierať si ho na chrbát alebo iné miesta, keď pociťujeme nepríjemné účinky spálenia od slnka. Ukazuje sa, že tento obľúbený mliečny nápoj má skvelé využitie aj v záhrade! To je niečo, o čom ste možno doteraz nevedeli. Či už ste skúsený záhradkár, alebo práve začínate, tento šikovný patent na využitie kefíru dodá vašim rastlinám silu. Navyše to nestojí veľa.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto narúbete drevo aj bez sekery za 15 minút. Starý trik ohúril internet

Ako používate kefír v záhrade vy?

Recept na kefírové hnojivo je veľmi jednoduchý. Na výrobu prírodnej a domácej výživy pre rastliny nepotrebujete žiadne veľké zručnosti. Bude fungovať dvoma spôsobmi. Nielenže vyživí vaše plodiny, ale zároveň ich ochráni pred hubovými infekciami aj škodcami. Tu je recept na výrobu kefírového hnojiva:

  • Pripravte si 500 ml kefíru,
  • pridajte ho do 5 litrov vody,
  • dobre premiešajte,
  • potom touto zmesou zalejte záhradné záhony.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nečakane umrela speváčka Barbara Haščáková. Toto bol dôvod úmrtia

Touto zmesou kŕmte rastliny raz týždenne. Kefír dodá vašej zelenine a kvetom základné živiny: vápnik, železo, dusík, fosfor a draslík. Ako odpudzovač škodcov pripravte zmes kefíru a štyroch šálok vody. Dobre ju spolu premiešajte a nalejte do fľaše s rozprašovačom. Potom postriekajte rastliny, ktoré sú už napadnuté chorobami alebo škodcami. Roztok môžete použiť aj na ochranu zdravých výhonkov pred napadnutím hmyzom. Postrek aplikujte raz za niekoľko dní, najlepšie vtedy, keď nefúka vietor a nepáli slnko. Vďaka kefírovej živine bude vaša záhrada nielen krásne kvitnúť, ale predovšetkým budú vaše rastliny chránené pred škodcami. A to pri nízkych nákladoch!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *