Vylepte alobal v chladničke a vaše účty za elektrinu budú nižšie

Untitled 4 2

Kedysi dávno mi jeden priateľ povedal, že hliníková fólia (alobal) v mrazničke pomôže ušetriť potraviny a znížiť účty za elektrinu. Odmietol som to a myslel som si, že si zo mňa chce kamarát vystreliť. Nedávno som sa však rozhodla overiť jej radu v praxi a bola som veľmi prekvapená! Ukázalo sa, že to naozaj funguje. Potraviny vydržia dlhšie čerstvé, chladnička funguje lepšie a teraz nemusím pravidelne vyťahovať ľad z mrazničky. Je to veľká pomoc pre domácnosť!

Fólia v mrazničke a jej výhody

Rozumný prístup

Najnetrpezlivejší jedinci sa už stretli s fiaskom po tom, čo jednoducho hodili do mrazničky rolku alobalu a očakávali, že to vyrieši všetky problémy. Samozrejme, takýto prístup k veci nebude fungovať. Aby bola fólia v mrazničke užitočná, musíte presne zistiť, ako vám môže pomôcť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto je najlepšia finta proti slimákom v našich sadeniciach

Dôležité detaily

Ako viete, naša strieborná vrstva má vážne vlastnosti odrážajúce teplo. S ich pomocou sa môžete zbaviť prebytočnej vlhkosti v priestore mrazničky a eliminovať možnosť vážnych teplotných výkyvov. A bude sa oveľa menej tvoriť námraza!

Okrem tepelno-reflexných vlastností alobalu budú pre nás dôležité aj antibakteriálne vlastnosti alobalu. Vďaka nim budú môcť potraviny v mrazničke zostať čerstvé oveľa dlhšie. Navyše vďaka fólii bude aj tých niekoľko baktérií, ktoré sú schopné v mrazničke prežiť, vo výraznej nevýhode!

Ako používať

Najskôr je teda potrebné rozmraziť chladničku. Budeme musieť pracovať so zadnou stenou mrazničky. A na to musí byť úplne vysušená a riadne vyčistená. Až potom možno zadnú stenu mrazničky opatrne pokryť hustou a rovnomernou vrstvou striebornej fólie (alobalu).

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Dávate si kávu s mliekom a cukrom? Pozrite sa, čo vám to robí s telom

Pritom dbajte na to, aby fólia v mrazničke nezakrývala vetracie otvory a nebránila normálnej cirkulácii vzduchu vo vnútri komory. Len tak vám náš lifehack zabezpečí čerstvosť potravín a úspešné fungovanie chladničky. Nezničte všetko vlastnými rukami!

Záverečné poznámky

S fóliou vystlanou stenou bude vaša mraznička fungovať oveľa efektívnejšie. Zároveň sa zlepší aj spotreba energie chladničky. A okrem toho nebudete musieť z mrazničky pravidelne odpratávať hory prebytočného ľadu. Nezabudnite však, že fólia nevydrží večne. Raz za mesiac vymeňte vrstvu fólie v mrazničke a čoskoro sa o jej užitočnom účinku presvedčíte sami!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *