Obrovská spoločnosť z Ukrajiny prichádza na Slovensko. Veľmi pomôže Ukrajincom

nova post ukrajina

Ukrajinská doručovacia spoločnosť Nova Post si rýchlo získava srdcia európskych zákazníkov. Po úspešnej expanzii v iných európskych krajinách teraz mieri aj na Slovensko.

Podľa informácií od portálu 24tv.ua sa pripravuje na otvorenie svojej prvej pobočky v Bratislave. Táto pobočka začne svoju činnosť v októbri a bude otvorená šesť dní v týždni, od pondelka do soboty.

Smerom k Slovensku a nielen tam

Nový krok Nova Post neprináša radosti len Ukrajincom. Odkedy v októbri začne pobočka fungovať, budú môcť ľudia z oboch krajín pohodlne posielať dokumenty a balíky až do váhy 100 kilogramov medzi sebou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zaradiť do každodenného jedálnička. Cholesterol začne klesať v krátkom čase

A to nie je všetko. Ako naznačili predstavitelia spoločnosti, v blízkej budúcnosti chcú pridať službu doručovania priamo do domov a možnosť vyzvať kuriéra na konkrétnu adresu.

Do konca tohto roku Nova Post plánuje otvoriť pobočky aj v ďalších európskych krajinách, medzi ktorými sú Maďarsko, Estónsko a Lotyšsko.

Vízie do budúcnosti

Začiatky expanzie Nova Post sú spojené s obdobím po vypuknutí vojny na Ukrajine a smerovali predovšetkým do krajín s významnou ukrajinskou komunitou. Napriek tomu spoločnosť zjavne nemá v úmysle obmedziť sa len na ukrajinských zákazníkov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Len to hoďte do práčky a vyjde z nej špina za celé roky

V susednom Česku napríklad Nova Post už doručuje zásielky z celého sveta a pomáha českým firmám pri vstupe na ukrajinský trh. Tento model môže v budúcnosti sledovať aj na Slovensku, čím by sa stala dôležitým hráčom v oblasti doručovania a logistiky nielen pre Ukrajincov, ale pre všetkých obyvateľov krajiny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *