Vypnite toto a vaša baterka v mobile ostane nabitá o veľa dlhšie

phone 1869510 1920

Väčšina ľudí vie o základných spôsoboch šetrenia batérie. Dnes vám však ukážeme, ako vypnúť niekoľko vecí, ktoré váš telefón robí neustále. Pravdepodobne ste ani netušili, že existujú. Cez to aby ste tieto funkcie používali. Ukážeme vám, čo presne urobiť, aby batéria vášho telefónu so systémom Android vydržala dlhšie.

Náš telefón často robí veci bez toho, aby sa nás na to vôbec pýtal. Neustále skenuje okolie a hľadá zariadenia, ku ktorým by sa mohol pripojiť cez bluetooth. To isté robí aj v prípade … tlačiarní. Takisto sa neustále pýta takmer každej aplikácie a zisťuje, či vám môže poslať nejaké upozornenia. To všetko sú veci, ktoré pravdepodobne na nič nepotrebujete, a žerú veľkú časť batérie telefónu. Ukážeme vám, ako ich vypnúť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neskladujte takto med, inak mu uberáte na kvalite a chuti

Čo môžete urobiť, aby batéria vášho telefónu so systémom Android vydržala dlhšie?

Tu sú funkcie požierajúce batériu, ktoré pravdepodobne nikdy nepoužívate a ani ste nevedeli, že existujú:

Zdieľanie zariadení Google bluetooth

Ak niekedy budete mať potrebu odovzdať niečo cez bluetooth v telefóne, môžete si ich zapnúť. Medzitým neustále skenujúca aplikácia Google, ktorá nonstop vyhľadáva pripojenia bluetooth k iným zariadeniam, je pre vás zbytočná a pravdepodobne ste ju nikdy nepoužili.

Prejdite do nastavení telefónu a vyhľadajte tam kartu „Google“ (zvyčajne niekde v spodnej časti). Kliknite na ňu a potom na možnosť „Zdieľanie v blízkosti“. Kliknite na ňu a zrušte začiarknutie všetkého, čo tam nájdete (ide o zdieľanie len cez bluetooth, nebojte sa, nič iné nevypnete). Potom sa vráťte na predchádzajúcu obrazovku (čo je „Google“ a vyberte kartu „Zariadenia“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Najlepšie miesto na čučoriedky. V lete si tu nazbierate plné košíky

Kliknite na ňu a keď sa dostanete na ďalšiu obrazovku, vypnite možnosť „Zobraziť oznámenia“. Ak by ste to neurobili, telefón by napriek tomu pokračoval v prehľadávaní iných zariadení a hľadal by možnosti pripojenia cez Google Bluetooth.

Skenovanie tlačiarní

Áno, čítate správne, váš telefón pravdepodobne neustále skenuje okolie a hľadá tlačiareň. Prejdite do nastavení a do vyhľadávača zadajte slovo „print“. Zobrazí sa vám možnosť „tlač“ alebo „tlačiareň“. Kliknite na jednu z nich. Potom kliknite na možnosť „predvolená tlačová služba“. Zobrazí sa obrazovka s možnosťou vypnutia tejto služby. Urobte to. Teda pokiaľ skutočne často netlačíte z telefónu.

Vypnite nepotrebné oznámenia

Opäť prejdite do nastavení telefónu. Do vyhľadávača zadajte „oznámenia“ a potom vyberte túto možnosť. Teraz nechajte len oznámenia z aplikácií, ktoré skutočne používate, a zrušte začiarknutie ostatných.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *