Vyrobte si hnojivo pre sadenice zo zemiakových šupiek. Je to hotový zázrak

sadenice slimaky zahrada

Máte pripravené sadenice paradajok, papriky a uhoriek? Jar je čoraz bližšie, a to znamená, že čoskoro bude čas zasadiť rastliny do zeme. Sadenice by už v tejto chvíli mali mať dobrú veľkosť.

Zdravé a silné sadenice sa po zasadení do zeme zakorenia oveľa rýchlejšie. Budú tiež odolnejšie voči chorobám a škodcom. Preto sa ich oplatí posilniť vhodným hnojivom, ktoré si môžete pripraviť zo zvyškov.

Ako hnojiť sadenice?

Sadenice je dobré po výseve posilniť. Vďaka tomu budú silné a čoskoro začnú kvitnúť. Ešte predtým, ako ich zasadíte do zeme, musíte zabezpečiť, aby mali dostatok živín.

Výborným hnojivom sú banánové šupky, ale rovnako dobre fungujú aj zemiakové šupky. Často na ne zabúdame, ale majú naozaj veľa cenných zložiek.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Čučoriedky budú chutiť ako nikdy predtým. Skúste trik s hnojivom

Zemiakové hľuzy majú oveľa menej živín ako šupky. Práve v šupkách sa nachádzajú vitamíny a minerálne látky. Môžeme ich použiť na hnojenie sadeníc paradajok.

Vyrobte si hnojivo zo zemiakových šupiek

Odborníci na výživu upozorňujú, že práve zemiakové šupky obsahujú najviac vitamínov a minerálov. Preto by sme mali neolúpané hľuzy variť. Ak však zemiaky zbavíte šupky, môžete ju použiť na hnojenie rastlín.

Zemiakové šupky obsahujú zinok, meď, chróm, jód, fluór a selén. Vitamín C a vitamíny skupiny B sa nachádzajú práve pod šupkou. Šupky môžete použiť na zalievanie sadeníc. Poďakujú sa vám za to najmä paradajky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Najlepšie hnojivo pre vaše jahody. Máte to každý v kuchyni

Na prípravu šupiek budete potrebovať šupky z 2-3 zemiakov a 2 litre vody. Hnojivo si môžete pripraviť za niekoľko minút. Poradím vám, ako ho vyrobiť a posilniť rastliny pred ich vložením do zeme.

Ideálne hnojivo na zalievanie sadeníc

Zemiakové šupky vložím do hrnca a zalejem ich 2 litrami teplej vody. Zmes varím 15 minút a nechám ju vychladnúť. Potom zmes prelejem cez sito.

Zemiakové šupky zalievam každých 10 dní. Toto hnojivo posilní rastliny, vyživí ich a urýchli ich rast. Oplatí sa ho použiť hneď teraz, ešte predtým, ako rastliny zasadíme do záhrady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *