Nastriekajte toto na okná. Muchy a komáre sa rovno otočia preč

muchy

Vonku sa otepľuje, takže častejšie otvárame okná, aby sme do domu vpustili trochu čerstvého vzduchu. Bohužiaľ to znamená aj prvé muchy, ktoré hľadajú útočisko v našich domovoch.

Čoskoro môžeme očakávať aj komáre a iný hmyz. Existuje nejaký spôsob, ako sa zbaviť múch a komárov z domu? Hmyz môžeme odradiť použitím jednoduchej zmesi. Stačia dva prípravky a prestanú lietať cez otvorené okná.

Sezóna múch a komárov sa začína

Vyššie teploty a prvé slnečné lúče ohlasujú začiatok jari. Je to tiež znamenie, že sa pomaly prebúdza hmyz, ktorý nemusíme mať radi. Psy začínajú prinášať do domu kliešte a prvé muchy sa prechádzajú cez otvorené okná.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte po jedle plné naduté brucho? Začnite piť túto bylinku

Mušky do domovov láka vôňa ovocia, kuchynských potravín a príjemné teploty. Nebude trvať dlho a po zime sa prebudia aj komáre a v húfoch zamieria do našich domovov.

Existuje niekoľko spôsobov, ako nežiaduci hmyz odohnať. Na parapet môžeme umiestniť rastliny, ktoré muchy a komáre nemajú v obľube. Ďalšou možnosťou je špeciálny sprej, ktorým jednoducho postriekame okenné rámy.

Ako odradiť muchy?

Existuje jednoduchý spôsob, ako udržať muchy a komáre mimo vášho domova. Stačí použiť dva výrobky, ktoré máte zvyčajne v kuchyni. Hmyz nemá rád vôňu škorice a vanilky a práve tieto koreniny použijeme.

Spojíme pohár vody s polievkovou lyžicou mletej škorice. Pridáme čajovú lyžičku vanilínového oleja. Zmes dôkladne premiešajte a nalejte ju do fľaše s rozprašovačom. Predtým zmes preceďte cez gázu. Ako prípravok používať?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tejto veci sa doma nedotýkajte, ak vonku začne búrka a blesky

Muchy a komáre sa vyhnú vášmu domovu

Prípravok so škoricou a vanilkou je teraz potrebné nastriekať na okenné rámy. Oplatí sa to urobiť z vonkajšej strany. Muchy a komáre túto aromatickú kompozíciu neznášajú. Jej vôňa odradí hmyz od toho, aby vkĺzol dovnútra cez otvorené okná.

Jedna aplikácia zmesi nestačí. Z času na čas sa oplatí rámy postriekať a najmä by sme nemali zabudnúť na opätovné postriekanie rámov po dažďovej prehánke. Ak si na to dáte pozor, nebudete mať tento rok problém s komármi a muchami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *