Vyrobte si lacný prací prostriedok sami doma. Je zdravší a oblečenie bude ako nové

pracka

Hľadanie úspor nie je len o trikoch na zníženie účtov za vykurovanie, ale aj o hľadaní iných alternatív. Už len tým, že si namiesto pracích prostriedkov kupovaných v obchode vyberiete domáce pracie prostriedky. Tu je recept na prací prostriedok. Lacný a ideálny pre alergikov!

Výroba domáceho pracieho prostriedku nie je vôbec taká zložitá, ako sa zdá. Môžete tým získať naozaj veľa – nielen peniaze, ale aj svoje zdravie. Je to úplne ekologické riešenie. Tu je návod, ako si takýto prací prostriedok vyrobiť len z 3 ingrediencií.

Recept na prací prostriedok

Pracie prostriedky z drogérie stoja veľa peňazí a každý rok na ne musíte minúť nemalú sumu. Obsahujú v sebe aj zložky, ktoré nám môžu spôsobiť alergiu, a to je ešte väčší problém, ako vysoká cena. Našťastie existuje alternatíva, ktorú môžeme používať doma. Tým, že si sami vyrobíme prací prostriedok. Nielenže je recept naň jednoduchý, ale obsahuje zložky, ktoré nepoškodzujú naše zdravie. Tu je to, čo potrebujete na výrobu pracieho prostriedku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už zajtra UDRIE snehová kalamita v týchto miestach na Slovensku. PRIPRAVTE SA

Ingrediencie:

1,5 šálky epsomskej soli,
pol šálky jedlej sódy,
20-30 kvapiek esenciálnych olejov.

Príprava:

Zmiešajte všetko dohromady a potom zmes vložte do nádoby alebo inej tesne uzavretej nádoby. A nemusíte robiť nič iné. Po tomto domácom čistiacom prostriedku siahnite v prípade potreby. Do prania dajte 2-3 polievkové lyžice. To stačí.

Ako si vybrať esenciálny olej?

Jednou zo zložiek v už spomínanom recepte je esenciálny olej. To však neznamená, že to musí byť nevyhnutne ten, ktorý sme uviedli. Môžete si vybrať úplne iný, podľa vlastného uváženia. Všetko závisí od toho, čo chcete dosiahnuť a aká vôňa sa vám páči. Napríklad čajový olej vonia jemne a vyznačuje sa antiseptickým účinkom. Levanduľový olej je zasa vhodný na pranie posteľnej bielizne, najmä preto, že má jemnú a upokojujúcu vôňu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Koniec vykurovania zemným plynom? EÚ schvaľuje obrovské zmeny, dotknú sa aj Slovákov

Pôsobí aj ako odpudzovač molí, čo je ďalšie plus. Eukalyptový olej má naopak intenzívnu vôňu, ktorú odporúčame na pranie športového oblečenia; výrazne ho osvieži. To však neznamená, že nemôžete použiť ružový olej, pomarančový olej, vanilkový olej, santalový olej, mätový olej alebo akýkoľvek iný olej. K dispozícii je toľko vôní. Každý si môže vybrať tú správnu pre seba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *