Výstraha pre celé Slovensko: Masívne krupobitie na viacerých miestach krajiny

krupy slovensko 2023

Extrémne búrkové podmienky zasiahli slovenské územie, keď teplé počasie sprevádzali mimoriadne silné zrážky a dažde. Tieto nezvyčajné prírodné javy nezostali nepovšimnuté a jedno z nich sa stalo viralitou na sociálnych sieťach.

Videonahrávka z turistického miesta Vrchdobroč pri Detvianskej Hute v okrese Detva odhaľuje scénu krupobitia obrovských rozmerov. Zem je pokrytá hrubou vrstvou ľadových úlomkov, čím vytvára pôsobivý, no zároveň desivý obraz.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skrytá funkcia papiera na pečenie, ktorú výrobcovia radšej taja

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) nezaháľa a vydal výstrahy pred búrkami pre takmer celé územie Slovenska. Najvýraznejšie búrky sa očakávajú v nasledujúcich hodinách na severozápade krajiny, pričom možno očakávať intenzívne zrážky a silné veterné nárazy.

Navyše, niektoré oblasti čelili aj riziku povodní, čo viedlo k vyhláseniu druhého stupňa ohrozenia v okrese Detva. SHMÚ vo svojom vyhlásení uvádza: „Búrky budú vznikať na čiare frontu, ktorá je už teraz zreteľná v Česku a Rakúsku, ako aj pred frontom, kde vzniku kopovitej oblačnosti už v týchto chvíľach zjavne napomáhajú naše hory.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pred výsadbou uhoriek dajte toto do jamiek. Zaručene budete mať veľkú úrodu

Tieto nepriaznivé poveternostné podmienky majú výrazný vplyv na obyvateľov a regióny po celej krajine. Vzhľadom na ich intenzitu a možné negatívne dopady je dôležité, aby verejnosť dodržiavala bezpečnostné opatrenia a včasné varovania od SHMÚ a ostatných relevantných inštitúcií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *