Z Ruska hrozia ďalšími brutálnymi útokmi kúsok od slovenských hraníc

medvedev putin

Bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev navrhol ďalšie ničivé útoky na západné regióny Ukrajiny v reakcii na sériu útokov dronov na lode Moskvy a civilné plavidlá v Čiernom mori.

Medvedev, ktorý je podpredsedom ruskej Bezpečnostnej rady, sa vyjadril v sobotu po tom, ako námorný dron poškodil ropný tanker pri pobreží Krymu. Bývalý prezident obvinil z útoku Ukrajinu a uviedol, že mal vyvolať ekologickú katastrofu v Čiernom mori, a vyzval Moskvu, aby nadviazala na nedávne útoky na prístavy, ktoré prišli ako reakcia na minulomesačný útok ukrajinského dronu na Krymský most.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Češka si dáva toaletný papier do chladničky. Začnete to robiť aj vy

„Šmejdi a zvery rozumejú len krutosti a sile,“ uviedol Medvedev v príspevku na sociálnej sieti. „Údery na Odesu, Izmail a ďalšie miesta im zjavne nestačili.“

Naznačil tiež, že ruská odveta za útoky bezpilotných lietadiel zlikviduje akúkoľvek šancu na oživenie dohody o dodávkach obilia, ktorá umožnila Ukrajine prepravovať vývoz obilia cez Čierne more. „Ak chcú kyjevskí šmejdi vytvoriť ekologickú katastrofu v Čiernom mori, mali by si ju zaobstarať na tej časti svojho územia, ktorá čoskoro pripadne Poľsku a ktorá bude potom smrdieť celé stáročia. To bude konečný súd nad obchodom s obilím,“ varoval Medvedev.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Unikol trailer na GTA 6. Hra bude vo Vice City a to mesto je masívne

Ukrajinské námorné drony sa začiatkom tohto týždňa zamerali aj na civilné lode a ich ruský námorný sprievod a v piatok zaútočili na základňu Čiernomorskej flotily v Novorossijsku. Kyjev tiež zintenzívnil letecké útoky dronov na civilné ciele na ruskom území vrátane moskovskej finančnej štvrte.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu vyhlásil, že útoky ukrajinských dronov na civilné ciele sú pokusom odvrátiť pozornosť od slabnúcej protiofenzívy Kyjeva v regióne Donbas.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *