Trump: Ak ma zvolia, hneď prvý deň začneme vyšetrovať Bidena

donald trump americky prezident

Republikánsky favorit na prezidenta USA Donald Trump v piatok pred publikom v Alabame vyhlásil, že ak sa v roku 2024 opätovne ujme Bieleho domu, hneď v prvý deň svojho úradu vymenuje osobitného prokurátora, ktorý bude vyšetrovať prípadné nezákonnosti spáchané „Bidenovou zločineckou rodinou“.

Trump, ktorý bol za posledné štyri mesiace trikrát obvinený v súvislosti s celým radom trestných vyšetrovaní jeho správania, na fundraisingovom podujatí v Montgomery povedal: „V deň volieb v roku 2024 vyženieme podvodníka Joea Bidena z Bieleho domu. Vyženieme zločincov a zločincov zo siení moci vo Washingtone.“

Bývalý americký prezident dodal, že „v prvý deň svojho úradu“ vymenuje špeciálneho prokurátora, ktorý „preštuduje každé z hlavných tvrdení, ktoré predkladá Kongres v súvislosti so všetkými krivými činmi vrátane úplatkov z Číny a mnohých ďalších zahraničných krajín, ktoré idú do pokladnice Bidenovej zločineckej rodiny“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

Trump sa vyjadril len deň po tom, ako sa priznal k rôznym obvineniam vrátane sprisahania s cieľom oklamať Spojené štáty, ktoré vzniesol osobitný právny zástupca Jack Smith v rámci vyšetrovania okolností výtržností v Kapitole USA vo Washingtone 6. januára 2021.

Sedemdesiatsedemročný Smith čelí súčasne aj vyšetrovaniu súvisiacemu s obvineniami, že vo svojom floridskom sídle úmyselne zatajoval utajované dokumenty a bránil vládnym snahám o ich získanie. Je zapojený aj do ďalšieho prípadu, ktorý začal manhattanský okresný prokurátor Alvin Bragg v súvislosti s finančnými podvodmi a falšovaním obchodných záznamov. Všetky tvrdenia o pochybení odmieta.

Trump, ktorý je podľa prieskumov jasným favoritom na získanie prezidentskej nominácie Republikánskej strany v budúcom roku, povedal davu v Montgomery, že „falošné obvinenia“ vznesené proti nemu predstavujú „zasahovanie do volieb“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

„Dôvod, prečo sa to deje, je jednoduchý,“ povedal Trump. „Joe Biden je najnekompetentnejší a najzkorumpovanejší prezident v histórii USA.“

Trump svoje tvrdenia o trestnej činnosti Bidenovcov bližšie nešpecifikoval, ale predpokladá sa, že súvisia s obvineniami, že Joe Biden a jeho syn Hunter neoprávnene profitovali zo spojenia s ukrajinskou plynárenskou spoločnosťou Burisma Holdings. Bidenovci odmietajú obvinenia z nezákonnosti v súvislosti s Ukrajinou, ako aj obvinenia z nevhodných väzieb na Čínu.

Hunter Biden je v súčasnosti tiež zapojený do súdnych konaní vrátane obvinení z daňových podvodov.

A ak sa vráti do Oválnej pracovne, Trump sa jasne vyjadril, čo je podľa neho potrebné urobiť: „Stoly sa musia obrátiť a my zničíme Deep State.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *