Začnite si namáčať nohy v tomto a budete ich mať nádherné. Má to každý v kuchyni

Snimka obrazovky 2023 07 18 o 7.51.28

Vysoké teploty vás nabádajú k noseniu ľahšej obuvi, v ktorej môžu vaše nohy voľne dýchať. Pozrite sa, ako namáčanie nôh do octu rýchlo zlepší ich stav, píše Genialne

Ocot je prípravok, ktorý bude dobre fungovať nielen na šľahanie. Je to aj výborný čistiaci a dezinfekčný prostriedok, ale aj kozmetický prostriedok. Stačí ho aplikovať denne po dobu 15 minút a výsledky budú úžasné.

Ako si namočiť nohy do octu?

Na prípravu kúpeľa budete potrebovať misku, 1 liter teplej vody, 250 ml octu a morskú alebo epsomskú soľ. Na neutralizáciu zápachu octu môžete pridať niekoľko kvapiek levanduľového esenciálneho oleja. Vďaka tomu bude namáčanie nôh relaxačné. Kúra by sa mala opakovať sedem dní, pretože kľúčová je pravidelnosť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Kúpiť si to vedia aj Slováci. Toto ovocie účinne odstraňuje toxíny z tela

Domáce kúpele s použitím octu pomôžu rýchlo a prirodzene zregenerovať vaše nohy a zmierniť bolesť. Okrem toho zmäkčí otlaky, ako aj urýchli ich hojenie. Tento prípravok, ako sa dozvedáme z webovej stránky WP Woman:

„Môžeme ho použiť aj na popraskané päty a zhrubnutú kožu. Ocot s pridanou soľou odstráni odumretú kožu a zmäkčí pokožku. Po ošetrení je dobré naniesť na chodidlá obľúbený hydratačný krém. Nie každý vie, že ocot pomôže aj pri zápachu nôh, čo je užitočné najmä v lete, keď sa viac potíme. Posilní tiež nechty a zabráni plesňovým infekciám. Je preto vhodný aj pri ochorení známom ako atletická noha alebo plesne.“

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zapáchajú nakladané uhorky a majú horkú chuť? Všetko kvôli bežnej chybe

Je dobré pamätať na to, aby ste nenamáčali nohy, ktoré majú rany, pretože ocot ich môže ešte viac podráždiť.

Ďalšie domáce prostriedky na starostlivosť o nohy

Druhou, ale rovnako účinnou metódou je použitie epsomskej soli. Tá obsahuje množstvo minerálov, soli kyseliny sírovej a horčíka. Jej vlastnosti sú vysoko relaxačné a regeneračné, čím podporuje svalový, nervový, kĺbový a kostný systém.

Zaujímavosťou je, že táto soľ je vhodná na konzumáciu, pretože rýchlo čistí organizmus a reguluje metabolizmus. Na jej prípravu budete potrebovať pol pohára soli a teplú vodu, v ktorej by ste si mali niekoľkokrát týždenne namáčať nohy približne 20 minút. Táto kúra odstráni nepríjemný zápach a zastaví rozvoj plesní alebo baktérií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *