Ako sa rýchlo opáliť? Tu je niekoľko osvedčených metód pre krásnu farbu pokožky

leg gd5bbb0f80 1920

Ako sa rýchlo opáliť? Ako získať peknú farbu pokožky? Ako to urobiť zdravo? Nižšie nájdete odpovede na všetky vaše otázky a osvedčené metódy na krásne opálenú pokožku, píše Gazeta

Ako sa opáliť rýchlo, ale bezpečne?

Ako sa rýchlo opáliť? Táto otázka sa z času na čas objaví, keď zrazu potrebujeme mať pekný, mierne bronzový odtieň pokožky. Úvahy na túto tému sa zvyčajne objavujú pred dôležitými udalosťami, ako je svadba, ples alebo iná výnimočná udalosť. Ak je to v lete, snažíme sa získať požadovanú farbu tým, že si užívame opaľovanie. V ostatných ročných obdobiach vyhľadáme pomoc v soláriu.

Ako to však urobiť bez toho, aby sme sa spálili alebo mali iné kožné komplikácie? Ak uvažujete o opaľovaní v lete, v prvom rade je dobré vyhýbať sa slnku v čase, keď je najvyššie na oblohe, t. j. v čase od 11.00 do 15.00 h. Počas opaľovania by ste mali používať opaľovací krém, ako aj krémovať telo po pobyte na slnku. Je dobré vedieť, že opaľovanie je možné aj v tieni. Nezabudnite piť vodu. Pred slnečnými lúčmi by ste mali chrániť znamienka a kožné lézie. Ak máte veľmi svetlú pokožku, mali by ste si dávať osobitný pozor. Nemali by ste sa na slnku spáliť.

Ako sa môžem rýchlo opáliť? Domáce prostriedky pre dobrú farbu pokožky

Ako sa rýchlo opáliť? Domáce prostriedky môžu pomôcť, ale predovšetkým musíte byť pri opaľovaní rozumní a striedmi. Ak chcete získať dlhotrvajúce opálenie, jedzte výrobky obsahujúce karotén – prírodný pigment, ktorý sa okrem iného nachádza v mrkve, batátoch, marhuliach, tekviciach, broskyniach a paradajkách. Môžete sa tiež mazať olejmi, v ktorých je pridaný. Na zafixovanie farby a podporu regenerácie pokožky je dobré jesť výrobky s obsahom vitamínu C a B, napríklad: ružičkový kel, ríbezle, papriky, sušené ovocie alebo výrobky z celozrnnej múky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Väčšina Slovákov zle kúri v radiátoroch a potom platia zbytočne veľa. Viete o tomto?

Ako sa rýchlo opáliť na slnku? Existujú nejaké iné metódy?

Ako sa môžem rýchlo opáliť na slnku? Starostlivosť o pokožku je veľmi dôležitá. Takže bez ohľadu na to, ako veľmi chcete získať bronzový odtieň, nemôžete to na slnku preháňať. Reálne riziko predstavuje napríklad rakovina kože. Pokiaľ však ide o iné metódy, môžete použiť aj špeciálne prípravky na premastenie pokožky, ktoré sú určené na urýchlenie procesu opálenia. Sú dostupné v drogériách.

Ako rýchlo získať bronzové opálenie?

Ako získať rýchle bronzové opálenie? Tu už odpoveď nie je taká jednoduchá. Farba opálenia, ako aj to, ako rýchlo sa prejaví na vašej pokožke, do veľkej miery závisí od vašej farby pleti. Ľudia, ktorí majú tmavšiu pleť, a teda aj tmavšie vlasy a očný rám, sa opália rýchlejšie a výsledná farba je intenzívnejšia. Ľudia so svetlou pleťou sa opaľujú oveľa pomalšie. Nanešťastie sa aj ľahšie spália. Takíto ľudia môžu získať bronzové opálenie, ale to je, ako bolo uvedené vyššie, oveľa pomalšie.

Ako sa rýchlo opáliť v soláriu? Akú kozmetiku mám používať?

Opálenie zo solária sa dosahuje v podstate rovnakým spôsobom ako na slnku. Môžete si kúpiť kozmetiku, ktorá urýchľuje opálenie, ale aj ochranné alebo ošetrujúce prípravky. Tie sa oplatí používať na pokožku, pretože pomáhajú starať sa o jej stav. Tie, ktoré sú viac bronzujúce a urýchľujú účinok, by však mali používať ľudia, ktorých pokožka nie je úplne svetlá a sú už trochu opálení. Pri úvahách o tom, ako sa rýchlo opáliť v soláriu, je dôležité mať na pamäti, že podľa výskumov neexistuje bezpečná dávka lúčov v soláriu. Pri jeho používaní je tiež vyššie riziko vzniku melanómu. Preto je vždy dôležité používať mieru a zdravý rozum.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pri sadení paradajok urobte tento jeden krok a táto úroda bude veľká a chutná

Ako sa teda rýchlo opáliť so svetlou pleťou?

Ako sa rýchlo opáliť so svetlou pleťou? V prvom rade tým, že to nebudete preháňať s množstvom opaľovania – najmä v hodinách, keď je slnko najvyššie. Používajte opaľovacie krémy a krémy na starostlivosť po opaľovaní. Opáliť sa môžete napríklad aj v tieni stromov a bude to oveľa bezpečnejšie ako vystavovať sa prudkému slnku. Opaľovanie je lepšie rozložiť na dlhší čas, aby ste sa nakoniec nespálili. Bronzujúce krémy a mlieka vo forme samoopaľovacích prípravkov sú tiež dobrým a bezpečným nápadom. Potom sa vôbec nemusíte obávať nebezpečenstva spálenia.

Ako sa rýchlo opáliť na balkóne? Existujú nejaké ďalšie tipy?

Ako sa rýchlo opáliť na balkóne? V podstate rovnako ako pri opaľovaní v záhrade alebo v parku. Problém samozrejme nastáva, ak je slnko na balkóne dostupné len v hodinách, keď svieti najintenzívnejšie. V takom prípade je lepšie zvážiť výlet do prírody v inom čase, ako riskovať spálenie. A nezabudnite na krémy a zakrytie hlavy napríklad šatkou alebo klobúkom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *