Cibuľu dám do mrazničky a zabudnem na tento nepríjemný problém. Tento trik je jednoduchý a spoľahlivý

cibula

Prakticky každý z nás sa už aspoň raz rozplakal pri krájaní cibule. Tento nepríjemný zážitok vás môže odradiť od pridávania tejto zeleniny do jedál. Našťastie existujú jednoduché triky, ktoré vám pomôžu zabudnúť na slzy a problém zmizne. Čo by ste mali urobiť?

Mnohí z nás majú radi cibuľu. Dobre sa hodí do polievok, šalátov a druhých chodov. Nie každý ju však rád lúpe a krája, pretože to často zahŕňa plač. To všetko kvôli vôňam, ktoré zelenina vydáva. Našťastie som sa s týmto problémom rozlúčil už dávno, a to všetko vďaka tomu, že som cibuľu uložil do mrazničky, uvádza Gazeta

Ako krájať cibuľu bez plaču? Použite trik s mrazničkou

Niektorí ľudia si nevedia predstaviť poľské jedlá bez pridania cibule. Žiaľ, krájanie tejto zeleniny nepatrí k najpríjemnejším pocitom, ale môžete to zmeniť. Stačí, ak cibuľu vložíte do mrazničky a počkáte niekoľko minút. Tento trik zabezpečí, že zlúčeniny síry v cibuli sú chladom oslabené a pri krájaní sa neuvoľňujú v takom množstve ako zvyčajne. V dôsledku toho vám nebudú dráždiť oči a na slzy rýchlo zabudnete.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Jediná zmena a vaše účty za kúrenie budú nižšie. Nebuďte hlúpi a urobte to hneď

Ako krájať cibuľu, aby ste neplakali? Aj tieto spôsoby sa oplatí použiť

Okrem mrazničky existujú aj ďalšie triky, ktoré vám uľahčia krájanie cibule, aby ste nevyronili slzu. Jeden z nich pred časom zdieľal na TikToku @martynamichalik91. Žena odporúčala pred krájaním položiť na dosku vlhkú papierovú utierku. Pod videom používatelia internetu túto metódu chválili a podelili sa aj o triky, ktoré sami denne používajú.

@martynamichalik91 Rewolucja życiowa😍 #lifehack #cebula #krojenie #płakać #plakac #onioncry #lifehacks #ciekawostkanadziś #ciekawostkadnia #ciekawo #heheheha #hehehehe #doyouknow #what? ♬ Breakfast Challenge Song (Slowly) – SPENCE

Okrem toho môžete vyskúšať aj ďalšie účinné metódy.

  • Krájajte len ostrým nožom – Zabránite tak rozdrveniu cibule a uvoľníte menej šťavy spôsobujúcej slzenie.
  • Zabezpečte vetranie – Vetranie zabezpečí, že sa oleje z cibule nedostanú do oblasti očí vo veľkom množstve a príliš rýchlo.
  • Noste potápačskú masku alebo plavecké okuliare – Zariadenie s tesnením zabezpečí, že sa výpary nedostanú do očí.
  • Vyberajte si červenú cibuľu – Na rozdiel od bielej cibule má menej dráždivých zlúčenín.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pozrite, čo sa deje na Slovensku! Ak nemusíte, nikam necestujte (Video)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *