Záhadná epidémia zápalu pľúc plní čínske nemocnice chorými deťmi

pandemia cina

Vedci vyjadrili znepokojenie nad záhadnou chorobou podobnou zápalu pľúc, kvôli ktorej sú nemocnice v Číne „preplnené chorými deťmi“.

Prostredníctvom ProMed – veľkej databázy na sledovanie výskytu chorôb – bolo vydané varovanie pred epidémiou „nediagnostikovaného zápalu pľúc“ u detí.

Taiwanská spravodajská webová stránka FTV News informovala, že do nemocníc v Pekingu a Liaoningu – 500 kilometrov na severovýchod – prichádzajú deti s príznakmi vrátane vysokej horúčky a zápalu pľúc, ale bez kašľa.

Jeden z obyvateľov Pekingu povedal: „Mnoho, mnoho (detí) je hospitalizovaných. Nekašlú a nemajú žiadne príznaky. Majú len vysokú teplotu a mnohým z nich sa vytvoria pľúcne uzliny.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Dodal, že: „V súčasnosti sa v Európe vyskytuje viacero ochorení, napr: „Teraz sa nesmiete hlásiť do školy. Ak máte nejaké príznaky, napríklad horúčku, nádchu, kašeľ, a potom ste hospitalizovaní, môžete požiadať o dovolenku.“

Miestne médiá informovali, že hala detskej nemocnice v meste Dalian v provincii Liaoning bola tiež „plná chorých detí“, ktoré dostávali intravenózne kvapky.

Jeden z pracovníkov nemocnice povedal: „V nemocnici je niekoľko zariadení, ktoré sú napojené na kvapačky: „Pacienti musia čakať v rade dve hodiny a všetci sme na pohotovostnom oddelení a nie sú tu žiadne všeobecné ambulancie.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Na epidémiu Covid-19 pôvodne upozornili svetoví vedci koncom decembra 2019 prostredníctvom výstrahy spoločnosti ProMed, ktorá koncom decembra podobne varovala pred respiračným ochorením šíriacim sa v meste Wuhan.

V redakčnej poznámke, ktorú spoločnosť ProMed uverejnila v stredu, sa uvádza, že správa FTV News naznačuje „rozsiahlu epidémiu nediagnostikovaného respiračného ochorenia“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *